Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize Creatine Monohydrate, 500g

Бренд:

Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.790 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Дали копнеете за дополнително зголемување на перформансите за време на напорните вежби? Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет.

Нето количина: 500 g | 147 проции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Надминете ги вашите граници за време на тренинзите!

Како и вие, во Dymatize ние не правиме компромиси за квалитетот и затоа користиме само Creapure® – креатин монохидрат со врвен квалитет. Креатинот е природна супстанца која се наоѓа во човечкото тело. Тој игра витална улога во транспортот и складирањето на енергијата во секоја клетка. Дневната суплементација од 3 g креатин за минимум 4 недели веќе се покажа дека ја зголемува вкупната содржина на мускулен креатин. Додаден во вода или кој било пијалок без кофеин, без вкус и ултра-чист Dymatize® CREATINE MONOHYDRATE е совршен избор за време на интензивни периоди на тренирање.

Има мала дупка во заптивката од фолија под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

  • 100% врвен квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
  • Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет
  • Извонредна растворливост
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Тестирано од „Informed-Choice“ на забранети супстанции, за поголема безбедност на спортистите и највисок квалитет на производот.

Нутритивни вредности

  по порција (3,4 g*)
Креатин 3,0 g

Состојки

Креатин монохидрат. Може да содржи: јајца, соја, млеко.

Предложена Употреба

  • Максимум 1 порција дневно, испорачува 3 g креатин. Поволното дејство се добива со дневен внес од 3 g креатин, препорачан за мин.4-6 недели.
  • Упатство за мешање (1 порција): Измешајте 1 топка (=3,4 g) со вода или пијалок без кофеин – вклучена е топка.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize Creatine Monohydrate 500g Unflavoured Suplementi za vezbanje mk
Гледате: Dymatize Creatine Monohydrate, 500g Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.790 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори