Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder, 500g

Бренд:

1.390 ден

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во мускулното ткиво, но кога тренирате, нивото на глутамин може значително да се намали бидејќи мускулното ткиво се распаѓа – уште повеќе со стилот на бодибилдинг на тренинг.

Нето содржина: 500 g | 100 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Придобивки

  • Глутамин во прав од чист фармацевтски квалитет
  • Најзастапена аминокиселина во мускулното ткиво
  • Условно есенцијална амино киселина
  • Halal сертифициран производ

Тестирано за спортисти

Секоја серија од овој производ се тестира за забранети супстанци во рамките на мониторирана програма. Производите се подложени на ригорозно тестирање во лабораторија акредитирана ISO 17025 за да се обезбеди највисоко ниво на гаранција дека се побезбедни за употреба за спортистите.

Употеба

Консумирајте 1 порција (5 g), 1 до 3 пати на ден за време на оброците. За оптимални резултати консумирајте 1 порција после тренинг со вода или сок.

Состојки

100% Микронизиран Л-Глутамин.

Хранлива вредност по порција (5 g)
Микронизиран Л-Глутамин 5000 mg

Предупредување

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе, или ако имате некоја позната или сомнителна медицинска состојба(и) и или земате какви било лекови на рецепт или ОТЦ . Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба. За алергени погледнете ги состојките со задебелени букви.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder 500g Powerhouse Suplementi Makedonija
Гледате: Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder, 500g 1.390 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори