Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Tau Powder, 300g

Бренд:

Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Ослободете ја вашата енергија со Tau POWDER, додаток на таурин за оние кои сакаат да се соочат со тренинзи со виталност и одлучност.

Нето количина: 300g | 600 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Taurine Pre-Workout Powder

  • Втора најзастапена аминокиселина во скелетните мускули
  • Ја подобрува мускулната функција
  • Поддржува физички перформанси

Не е класифицирана како есенцијална аминокиселина, но тауринот е втората најзастапена аминокиселина во скелетните мускули и се наоѓа во други ткива во високи концентрации каде што се потребни високи нивоа на енергија. Тауринот има неколку улоги, има антивоспалителни и корисни својства на нервниот систем, дури помага и за намалување на крвниот притисок. Тој игра важна улога во невротрансмисијата, стабилизацијата на мембраната и невролошкиот развој.

За разлика од другите амино киселини, таа не е инкорпорирана во протеинските структури, туку постои во интраклеточниот простор на одредени ткива како аминокиселина во слободна форма и врши различни функции. Не е класифицирана како есенцијална аминокиселина, но тауринот е втората најзастапена аминокиселина во скелетните мускули и се наоѓа во други ткива во високи концентрации каде што се потребни високи нивоа на енергија. Тауринот има неколку улоги, има антивоспалителни и корисни својства на нервниот систем, дури помага и за намалување на крвниот притисок. Тој игра важна улога во невротрансмисијата, стабилизацијата на мембраната и невролошкиот развој.

Употреба

Растворете 500 mg (½ дозерка) во 200 ml вода. Земете еднаш дневно.

Нутритивни вредности

Состав по доза (500 mg)
Таурин 500 mg

Состојки

Таурин.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Tau POWDER 300g Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Yamamoto Tau Powder, 300g Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори