Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend BCAA Energy Drink, 330ml

Бренд:
Шифра: N/A

90 ден

Со кофеин

BCAA Energy Drink е идеален додаток пред или за време на вежбање, но и одличен начин да ја задоволите жедта во топлите летни денови. Благодарение на содржината на витамини од Б-групата, ќе ви помогне да се борите со заморот и да ја поддржите вашата ментална и физичка состојба. И покрај тоа што е без шеќер, пијалокот нуди овошен сладок вкус што ќе ги изненади вашите пупки за вкус!

Нето содржина: 330 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Уникатен состав на активни состојки

  • 5000 mg BCAA
  • Витамини Б3, Б5, Б6, Б12
  • 100 mg кофеин
  • 600 mg глицин
  • 1000 mg таурин
  • 500 mg глукуронолактон

BCAA во популарниот сооднос 2:1:1

Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се витални компоненти на протеините кои играат клучна улога во растот на мускулите. Нашето тело не може самостојно да произведе BCAA, па затоа треба да ги добиваме од храна или додатоци во исхраната.

Артеска вода

Добиваме вода за пијалок од заштитеното подземно езеро во планините Низки Јесеник. Ова е многу редок извор на вода, познат по својот исклучителен квалитет, вкус и минерален состав, кој се рангира меѓу најдобрите во светот.

Витамини од Б-групата

Зголемете ги вашите перформанси со витамини од Б-групата. Надминете го заморот, подобрете ја издржливоста и стимулирајте го вашиот метаболизам за оптимален тренинг и спортски активности.

Најпопуларниот стимуланс кофеин

За да го направите вашиот тренинг навистина вреден, посегнете по додатоци пред тренинг што содржат кофеин. Овој популарен стимуланс успешно го користат сите спортисти кои се грижат за квалитетот на нивните тренинзи.

Нутритивни вредности

BCAA Energy Drink 100 ml 330 ml
Енергетска вредност 33 kJ/8 kcal 108 kJ/25 kcal
Масти 0 g 0 g
– од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
– од кои шеќер 0 g 0 g
Протеини 1,4 g 4,6 g
Сол 0,12 g 0,4 g
Л-леуцин 758 mg 2 500 mg
L-Изолеуцин 379 mg 1 250 mg
Л-Валин 379 mg 1 250 mg
Таурин 303 mg 1 000 mg
Глицин 182 mg 600 mg
Глукуронолактон 152 mg 500 mg
Кофеин 30 mg 100 mg
Ниацин (витамин Б3) 4,8 mg = 30 %* 16 mg = 100 %*
Пантотенска киселина 1,8 mg = 30 %* 6 mg = 100 %*
Витамин Б6 0,42 mg = 30 %* 1,4 mg = 100 %*
Витамин Б12 0,76 μg = 30 %* 2,5 μg = 100 %*

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Blackberry (Капина)

вода, L-леуцин, регулатор на киселост лимонска киселина, L-валин, L-изолеуцин, арома, таурин, јаглерод диоксид, регулатор на киселост натриум цитрат, глицин, глукуронолактон, ароматична емулзија (со вкус, бои Е 122 – може да има негативен ефект врз активност и внимание на децата и Е 133), кофеин, засладувач сукралоза, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин.

Icy Mojito (Ледено мохито)

вода, L-леуцин, регулатор на киселост лимонска киселина, L-валин, L-изолеуцин, таурин, јаглерод диоксид, регулатор на киселост натриум цитрат, глицин, глукуронолактон, арома, кофеин, засладувач сукралоза, никотинамид, калциум хидропирилоридоксинат, боја Е 104 – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието на децата, цијанокобаламин, боја Е 133.

Tropical Mango (Тропско манго)

вода, Л-леуцин, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-валин, Л-изолеуцин, таурин, јаглерод диоксид, регулатор на киселост натриум цитрат, емулзија од манго (ароми, бои Е 110 и Е 102 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието на деца), глицин, глукуронолактон, кофеин, засладувач сукралоза, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин.

Yuzu & Apricot (Јузу и кајсија)

вода, L-леуцин, регулатор на киселост лимонска киселина, L-валин, L-изолеуцин, таурин, јаглерод диоксид, регулатор на киселост натриум цитрат, глицин, глукуронолактон, арома, кофеин, засладувач сукралоза, никотинамид, калциум Д-пантотенат, калциум Д-пантотенат, – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието на децата, пиридоксин хидрохлорид, боја бета-каротен, цијанокобаламин.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blackberry, Icy Mojito, Tropical Mango, Yuzu & Apricot

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend BCAA Energy Drinks powerhouse shop suplementi mk
Гледате: Nutrend BCAA Energy Drink, 330ml 90 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори