Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Protein Power, 4000g

Бренд:
Шифра: N/A

4.290 ден

Без лактоза ✔ Без шеќер ✔ Со креатин ✔

Протеински пијалок во прав добиен од соја изолати и извори на сурутка со креатин, засладувачи и казеинат за погуста текстура.

Нето количина: 4000g | 133 порции

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Моќта на протеините

  • Висока содржина на протеини
  • Без шеќер*
  • Без масти*
  • Без глутен
  • Без лактоза *
  • Со креатин
  • Одличен однос цена и вредност
  • *Изјавата се однесува на производи растворени во вода и подготвени за консумирање.

Протеинот, пред сè

Максимизирајте ги вашите напори и искористете го максимумот од вежбањето.

Protein Power Whey содржи три типа на протеини: изолати на протеин од соја, концентрат од сурутка и калциум казеинат.

Покрај тоа што сè уште е без глутен, се разбира, новата формула сега не е само без шеќер и лактоза, туку и масти. Производот содржи и додаден креатин.

По порција (30 g)

  • 26 g протеини
  • 1500 mg креатин (од креатин монохидрат)**

** Горенаведените информации се однесуваат само на производи со вкус на ванила и јагода-банана.

Како и сите производи на BioTech USA, Protein Power се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Препорачана употреба

Измешајте 1 порција (30 g = 1 дезерка = 3 лажици) со 300-350 ml вода и пијте два пати на ден. Користете шејкер за да го подготвите вашиот пијалок. Пијте една порција во рок од 45 минути по тренингот и уште една помеѓу два оброка. Во деновите за одмор, пијте 1 порција наутро и 1 порција навечер.

Внимание: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности

Состојки: Чоколадо

Протеинска мешавина 71% [изолат од соја протеин, концентрат на протеин од сурутка, калциум казеинат (содржи млеко)], какао во прав со намалена маснотија, засилувач на вкусот (глицин и неговата натриумова сол), микронизиран креатин монохидрат 5%, ароми, против стврднување агенси (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), сол, емулгатор: лецитини (соја), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), згуснувач (целулозна гума).
Направено во фабрика која исто така произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Нутритивна вредност / Големина на порција: 30 g / Дневна количина: 2 порции (2×30 g)
30 g РВ* (30 g)
Енергија 486 kJ / 115 kcal 6%
Масти 0,9 g 1%
– од кои заситува 0,5 g 2%
Јаглехидрати 2,0 g <1%
– од кои шеќери <0,5 g <1%
Протеини 24 g 48%
Сол 0,87 g 15%
*Референтен внес на просечен возрасен.

Состојки: Јагода-Банана

Протеинска мешавина 81% [изолати на протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка, калциум казеинат (содржи млеко)], засилувач на вкусот (глицин и неговата натриумова сол), микронизиран креатин монохидрат 5,7%, ароми, средства против стврднување (соли на магнезиум на масни киселини, силициум диоксид), емулгатор: лецитини (соја), киселина (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), сол, згуснувач (целулозна гума), боја (Allura Red AC)1.
1Allura Red AC: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Нутритивна вредност / Големина на порција: 30 g / Дневна количина: 2 порции (2×30 g)
30 g РВ* (30 g)
Енергија 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 0,5 g 0,6%
– од кои заситува 0,2 g 0,8%
Јаглехидрати 1,1 g <0,5%
– од кои шеќери <0,5 g <0,5%
Протеини 26 g 52%
Сол 0,81 g 14%
*Референтен внес на просечен возрасен.

Состојки: Ванила

Протеинска мешавина 82% [протеински изолати од соја, концентрат на протеин од сурутка, калциум казеинат (содржи млеко)], засилувач на вкусот (глицин и неговата натриумова сол), микронизиран креатин монохидрат 5,7%, ароми, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), емулгатор: лецитини (соја), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), сол, боја (тартразин)1.
¹Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Нутритивна вредност / Големина на порција: 30 g / Дневна количина: 2 порции (2×30 g)
30 g РВ* (30 g)
Енергија 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 0,5 g 0,6%
– од кои заситува 0,2 g 0,8%
Јаглехидрати 1,1 g <0,5%
– од кои шеќери <0,5 g <0,5%
Протеини 26 g 52%
Сол 0,81 g 14%
*Референтен внес на просечен возрасен.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Strawberry Banana, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Protein Power, 4000g chocolate powerhouse mk suplementi
Гледате: BioTechUSA Protein Power, 4000g 4.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори