Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Flexit Gold Drink, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Naticol® Витамин Ц

Инстант пијалок кој содржи девет активни состојки со одлично нутритивно и физиолошко дејство. Меѓу најважните од нив е специјалниот рибен колагенски пептид Naticol ®, произведен со ензимска хидролиза, кој се издвојува по својата ниска молекуларна тежина.

Нето содржина: 400 g | 20 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , ,

Опис

Сила за вашите зглобови

Извонреден инстант пијалок кој содржи девет активни состојки со одлично нутритивно и физиолошко дејство. Меѓу најважните од нив е специјалниот рибен колагенски пептид Naticol®, произведен со ензимска хидролиза, кој се издвојува по својата ниска молекуларна тежина. Друга активна состојка е метилсулфонилметан (MSM), кој содржи органски сулфур. Меѓу активните состојки што треба да се споменат е витаминот Ц, кој придонесува за нормално формирање на колаген. FLEXIT GOLD DRINK е дизајниран за интензивно тренирање на спортисти или активни луѓе со мускулно-скелетни тегоби по несреќи.

Придобивки

 • зголемува заштитата и флексибилноста на зглобовите
 • природно производство на колаген
 • обновува сврзното ткиво
 • подобрува подвижноста на зглобовите
 • намалува катаболичките процеси во зглобните ‘рскавици

9 активни супстанции

Обезбеди максимална синергетска акција. Неговата формула се базира на најновите студии за функционални супстанции за поддршка на мускулно-скелетниот систем.

 • Naticol® колагенски пептиди од риба
 • Витамин Б6
 • Натриум хијалуронат
 • Глукозамин сулфат
 • Витамин Ц
 • Хондроитин сулфат
 • МСМ
 • Витамин Д
 • Boswellia serrata

Препорачана доза

Препорачана доза: измешајте доза од 20 g во 250-300 ml вода. Земете наутро на празен стомак. Внимавајте на зголемениот внес на течности! Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба: 20 g = 3/4 од дозерка. Според препорачаната доза, промешајте во вода. Откако ќе се отвори, да се чува на температура што не надминува 25 °C и да се користи во рок од 2 месеци. Добро протресете пред употреба.

Нутритивни вредности

Нутритивни факти Во 100 g *%ПДВ Во сервирање – 20 g *%ПДВ
Витамин Ц 500 mg 625% 100 mg 125%
Витамин Б6 25 mg 1786% 5 mg 357%
Витамин Д 37,5 µg 750% 7,5 µg 150%
Колаген протеин 45000 mg  9000 mg
Хондроитин сулфат 6000 mg 1200 mg
Глукозамин сулфат 7500 mg 1500 mg
Метил-сулфонил-метан 1500 mg 300 mg
Екстракт од Boswellia serrata 1000 mg 200 mg
Хијалуронска киселина 100 mg 20 mg

Сервирање: ¾ дозер = 20 g. Сооднос на разредување: 20 g на 250 – 300 ml вода. *% од препорачано дневно внесување.

Состојки

Blackcurrant (Црна рибизла)

Колаген протеин (хидролизиран колаген, хидролизиран колаген од риба 2,5 % – Naticol®), малтодекстрин, калиумова сол глукозамин сулфат (потекло: ракови), хондроитин сулфат (цимсулфоним, регулаторна киселост), екстракт од серата (20% бета-босвелинска киселина, 10% ацетил-кето-бета-босвелинска киселина) – Boswellin® PS, јаболкова киселина регулатор на киселост, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), стабилизатори багрем и ксантанска гума, арома, мешавина од концентрат од цвекло и екстракт од спирулина, средства против стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, концентрат од црн морков, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, натриумова сол на хијалуронска киселина, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамин Б6). Производот содржи алергени риби и ракови. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Pear (Круша)

Колаген протеин (хидролизиран колаген, хидролизиран колаген од риба 2,5 % – Naticol®), малтодекстрин, калиумова сол гликозамин сулфат (потекло: ракови), хондроитин сулфат, киселост регулатор на фламетилфон, М. , Екстракт од Boswellia serrata (20% бета-босвелинска киселина, 10% ацетил-кето-бета-босвелинска киселина) – Boswellin® PS, јаболкова киселина регулатор на киселост, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), стабилизатори багрем и ксантанска гума, анти- агенси за стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, натриумова сол на хијалуронска киселина, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамин Д), боја бета-каротен. Производот содржи алергени риби и ракови. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Orange (Портокал)

Колаген протеин (хидролизиран колаген, хидролизиран колаген од риба 2,5 % – Naticol®), малтодекстрин, калиумова сол на глукозамин сулфат (потекло: ракови), хондроитин сулфат, цинитрична киселина, регулатор на киселост, регулатор на киселост. екстракт од серата (20% бета-босвелинска киселина, 10% ацетил-кето-бета-босвелинска киселина) – Boswellin® PS, јаболкова киселина регулатор на киселост, арома, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), стабилизатори багрем и ксантанска гума, анти- агенси за стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, натриумова сол на хијалуронска киселина, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамин Д), боја бета-каротен. Производот содржи алергени риби и ракови. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Apple (Јаболко)

Колаген протеин (хидролизиран колаген, хидролизиран колаген од риба 2,5 % – Naticol®), малтодекстрин, калиумова сол гликозамин сулфат (потекло: ракови), хондроитин сулфат, киселост регулатор на киселост, метилханметричен екстракт од серата (20% бета-босвелинска киселина, 10% ацетил-кето-бета-босвелинска киселина) – Boswellin® PS, арома, јаболкова киселина регулатор на киселост, L-аскорбинска киселина (витамин Ц), стабилизатори багрем и ксантанска гума, мешавина од концентрат од шафран и екстракт од спирулина, средства против стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, натриумова сол на хијалуронска киселина, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамин Д). Производот содржи алергени риби и ракови. Може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Предупредување: Додаток на храна со засладувачи

Производот содржи алергени риби и ракови. Може да содржи траги од соја и млечни протеини. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца, бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Blackcurrant, Orange, Pear

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Flexit Gold Drink Blackcurrant 400g Kolagen Suplement za Zglobovi Powerhouse mk
Гледате: Nutrend Flexit Gold Drink, 400g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори