Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate

Бренд:

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.

100% Creatine Monohydrate е додаток на исхрана, во прав за подготовка на напиток, без вкус. Помага за снабдување со енергија на сите клетки, првенствено на мускулите, со зголемување на формирањето на аденозин трифосфат (ATP) кој делува како резерва за енергија на клетките, исто така, за мускулни контракции. Креатинот е азотна органска киселина која се јавува кај ‘рбетниците. Приближно 95% од креатинот во телото се наоѓа во скелетните мускули.

Нето содржина: 300g | 88 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

100% Creatine Monohydrate

100% КРЕАТИН МОХИДРАТ ја содржи најпроучената форма на креатин досега. Научно е докажано дека креатинот во дневна доза од 3 g ги зголемува перформансите при последователни краткорочни вежби со висок интензитет, како што се тренинзи со тегови и интервален кардио*. (*Оваа изјава е научно докажана од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА) и овластена од Европската комисија (ЕК)).

Поволниот ефект се добива со дневен внес од најмалку 3 грама креатин! Поделете ја вашата телесна тежина во кг со 3. Тоа е вкупната количина на креатин во грамови што треба да ја земате дневно во „фазата на полнење“ (прва недела од употреба). По тој период не земајте повеќе од половина од таа сума за одржување.

Користете на празен стомак, главно после тренинг, со едноставни јаглехидрати. Користете 400 ml течност за секои 5 грама креатин за да постигнете соодветно решение. Не земајте повеќе од 10 грама на едно седење, распоредете ја дневната доза!

Креатинот ги зголемува физичките перформанси при краткотрајни високоинтензивни вежби. Позитивниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана употреба

Измешајте 1 сервирање (3,4 g – 1/2 дозер) во 300 ml вода или пијалак по ваш избор. Земете едно сервирање дневно. Во деновите кога вежбате, земете 1 сервирање, 30 минути пред тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање пред оброк. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

Нутритивни вредности

Нутритивни факти
Сервирање 3,4 g (1/2 дозер)
Дневна доза 1 сервирање (3,4 g)
Вкупно сервирања во пакувањето 88
Количество во сервирање 3,4 g
Креатин монохидрат 3,4 g
Од кој креатин 3 g

Состојки

Креатин монохидрат.

Информации за алергени

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца (лица под 18 години) и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate - unflavoured Powerhouse Skopje mk
Гледате: Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори