Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize Plant Protein Powder

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.390 ден.Current price is: 2.190 ден.

Без шеќер ✔ Без глутен ✔ Веган ✔

Сè повеќе спортисти бараат вегански алтернативи на класичните прашоци од сурутка. Тие не сакаат да прават компромиси за вкусот, текстурата и перформансите. Затоа Dymatize разви вегански протеински прав кој ги задоволува највисоките барања во однос на квалитетот и вкусот.

Нето содржина: Chocolate – 902 g | 22 порции.  Vanilla – 836 g | 22 порции.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Dymatize Complete Plant Vegan Protein е кремаст, растителен протеински прав со целосен профил на аминокиселини (EAAs). Една подготвена порција Dymatize Complete Plant Protein содржи 4,9 g BCAA. Протеините придонесуваат за раст на мускулната маса.

Благодарение на висококвалитетната формула заснована на 4 различни извори на протеини (грашок, ориз, семки од тиква и наут), Dymatize Complete Plant Protein на никаков начин не е инфериорен во однос на прашокот од сурутка. Без шеќер и со малку маснотии, една подготвена порција содржи 26 g протеини и приближно 149-156 калории (во зависност од вкусот, измешана со вода).

Најдобро од сè: Не само нутритивните вредности, туку и вкусниот вкус, кремаста текстура и добрата растворливост им овозможуваат на амбициозните спортисти за сила од сите нивоа на тренирање лесно да ја изберат оваа веганска опција.

  • Протеинска мешавина од 4 извори на протеини од растително потекло: грашок, ориз, семки од тиква, наут.
  • 26 g растителни протеини по порција
  • Целосен спектар на есенцијални амино киселини (ЕАА)
  • Секоја порција содржи 4,9 g BCAA и 2,2 g важна амино киселина Л-леуцин
  • Мека и кремаста текстура, одличен вкус
  • Лесно се раствора во ладна вода
  • Без додаден шеќер, засладен со стевиа и сукралоза
  • Без глутен
  • Веган
  • Тестирано од „Informed-Choice“ на забранети супстанции, за поголема безбедност на спортистите и највисок квалитет на производот.

Информации за исхрана

Информации за исхрана на 100 g по порција (41 g*)
Енергија kJ (kcal) 1575 (373) 645 (153)
Масти 7,1 g 2,9 g
од кои заситува 2,6 g 1,1 g
Јаглехидрати 10 g 4,1 g
од кои шеќери 0,3 g 0,1 g
Протеини 64 g 26 g
Сол 2,4 g 0,99 g
Природни аминокиселини на 100 g по порција (41 g*)
** Л-валин 3,7 g 1,5 g
** Л-леуцин 5,4 g 2,2 g
** Л-Изолеуцин 3,0 g 1,2 g
Л-Аланин 3,0 g 1,2 g
Л-Аргинин 5,4 g 2,2 g
Л-аспарагинска киселина 6,8 g 2,8 g
Л-цистеин 1,4 g 0,6 g
Л-глутаминска киселина 10,9 g 4,5 g
Глицин 2,7 g 1,1 g
** Л-лизин 4,1 g 1,7 g
** Л-Хистидин 1,5 g 0,6 g
** Л-метионин 1,1 g 0,5 g
** Л-фенилаланин 3,1 g 1,3 g
Л-Пролин 2,7 g 1,1 g
Л-Серин 2,8 g 1,2 g
** Л-Треонин 2,1 g 0,9 g
** Л-триптофан 0,8 g 0,3 g
Л-тирозин 2,7 g 1,1 g

* на порција од 41 g со 300 ml (10 oz) вода ** есенцијални амино киселини. Збир на BCAA (Л-валин, Л-леуцин, Л-изолеуцин): 12,0 g (4,9 g по порција).

Состојки

Creamy Chocolate (Чоколадо)

Протеин од грашок (58%), протеин од ориз (21%), ароми, какао во прав со намалена маснотија (6%), згуснувачи (гуарска гума, арапска гума, ксантанска гума), морска сол, протеин од семки од тиква (1%), кокосово масло , протеин од наут (0,5%), малтодекстрин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид).
Може да содржи: ЈАЈЦА, СОЈА, МЛЕКО.

Smooth Vanilla (Ванила)

Протеин од грашок (58%), протеин од ориз (21%), ароми, какао во прав со намалена маснотија (6%), згуснувачи (гуарска гума, арапска гума, ксантанска гума), морска сол, протеин од семки од тиква (1%), кокосово масло , протеин од наут (0,5%), малтодекстрин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид).
Може да содржи: ЈАЈЦА, СОЈА, МЛЕКО.

Предложена Употреба

1-2 порции/ден. Уживајте после вежбање или кога и да посакате висококвалитетен пијалок со високо ниво на протеини.

Smooth Vanilla: Упатства за мешање (1 порција): Додадете 38 g прав (околу 2 дозерки – вклучени) во 300 ml (10 oz) вода и темелно измешајте.

Creamy Chocolate: Упатства за мешање (1 порција): Додадете 41 g прав (околу 2 дозерки – вклучени) во 300 ml (10 oz) вода и темелно измешајте.
Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Creamy Chocolate, Smooth Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize Plant Vegan Protein Powder Chocolate, 902g Powerhouse MK
Гледате: Dymatize Plant Protein Powder Original price was: 2.390 ден.Current price is: 2.190 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори