Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Gold Core Line Whey 100, 900g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.590 ден.

Брза регенерација ✔ Хранливи материи ✔

Производот на брендот TREC Nutrition е протеински додаток, кој содржи висококвалитетен концентрат на протеин од сурутка.

Нето содржина: 900g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Trec Nutrition Gold Core Line 100

Овој препарат вклучува богат профил аминокиселина, па затоа ќе ги обезбеди мускулите со потребните хранливи вредности. Позитивно влијае на брзата регенерација, па може да ја зголеми ефикасноста на вежбањето. Одлично се раствора во вода, давајќи одличен вкус. Уште повеќе, протеинот може да ги поддржи метаболичките процеси, што го прави совршен за луѓето кои сакаат да придонесат во борбата против непотребните килограми.

Кои се предностите на Gold Core Line Whey 100 од Trec?

  • Висококвалитетен концентрат на протеин од сурутка.
  • Богат профил на аминокиселини.
  • Ги обезбедува мускулите со потребните хранливи материи.
  • Влијае на брза регенерација.
  • Може да ја зголеми ефикасноста на вежбањето.
  • Совршено растворлив во вода.
  • Го поддржува метаболизмот.

TREC Gold Core Line Whey 100 – За кого?

Регенераторот ќе биде совршен за спортисти кои сакаат да придонесат за градење мускулна маса. Покрај тоа, производот ќе биде совршен за луѓе кои сакаат да се грижат за својата фигура. Тоа е идеално решение за оние на кои им е потребно брзо закрепнување после интензивен тренинг.

Употреба

Растворете една порција од производот – 30 g (2 мерици) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно.Во деновите кога тренирате: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто во рок од 1,5 час по тренинг и третото пред спиење. Во деновите кога одмарате: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто меѓу оброци и третото пред спиење. Препорачаната дневна доза е 90 g.

Нутритивни вредности

По порција 100 g 30 g
Енергија 1525 kJ 458 kJ
360 kcal (18%*) 108 kcal (5%*)
Масти 3,50 g (5%*) 1,05 g (2%*)
– oд кои заситени 1,83 g (9%*) 0,55 g (3%*)
Јаглехидрати 6,61 g (3%*) 1,98 g (1%*)
– oд кои шеќери 6,41 g (7%*) 1,92 g (2%*)
Протеини 75,50 g (149%*) 22,65 g (45%*)
Сол 0,35 g (6%*) 0,10 g (2%*)
Активни состојки
[концентрат од протеин од сурутка; изолат од протеин од сурутка; хидролизат од протеин од сурутка] 95,51 g 28,65 g

* % од препорачан дневен внес. // ** Дневна доза.

Состојки

Матрица од сурутка [концентрат од протеин од сурутка (добиен од млеко); изолат од протеин од сурутка (од млеко); хидролизат од протеин од сурутка (од млеко) (95,5%)]; какао во прав за вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; ароми; регулатори на киселост за вкусовите: јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; згуснувачи – целулознаа гума, ксантанова гума; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванилата, колачи, путер од кикирики и адвокат – бета-каротен; боја за вкус на банана – квинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинеална црвена А.

Алергени

Производот може да содржи алергени: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба: означено на на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Cookies, Peanut Butter, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Gold Core Whey 100 Chocolate 900g
Гледате: Trec Nutrition Gold Core Line Whey 100, 900g Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.590 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори