Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize ISO100 Hydrolized Clear, 900g

Бренд:
Шифра: N/A

2.590 ден

Без глутен ✔ Без шеќер ✔ Без масти ✔

Барате производ кој е исто толку тежок како и вашите цели за обука за силно и дефинирано тело?

Со новиот ISO 100 HYDROLYZED CLEAR добивате уникатно напреден состав на висококвалитетни протеини во комбинација со генијалното искуство на безалкохолен пијалок за вашата свежина.

Нето содржина: 900g
Green Apple & Lemon Ice Tea: 28 порции
Peach: 27 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

ISO100 HYDROLYZED CLEAR

ISO100 HYDROLYZED CLEAR комбинира висококвалитетен изолат од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – формула со највисок квалитет во палетата DYMATIZE. Изолатот на протеинот од сурутка се разложува на помали синџири на аминокиселини со хидролиза и е лесно сварлив. Без шеќер и масти, една порција содржи помалку од 114 kcal кога се меша со вода.

ISO100 HYDROLYZED CLEAR е идеален избор пред и после интензивни тренинзи за сила.

 • 25 g изолат на протеин од сурутка по порција
 • Секоја порција содржи 5,8-5,9 g BCAA и 2,7 g важна амино киселина L-леуцин, во зависност од вкусот
 • Без шеќер и масти и помалку од 114 kcal по порција (помешано со вода)
 • Без глутен
 • Погоден за вегетаријанци
 • Тестирано на забранети супстанции од „Informed Choice“, за поголема безбедност на спортистите и највисок квалитет на производот

Употреба

 • 1-2 порции/ден. Уживајте после вежбање или кога и да посакате висококвалитетен пијалок со високо ниво на протеини.
 • За Lemon Ice Tea и Green Apple:
  Упатства за мешање (1 порција): Додадете 32 g прашок (приближно 1 лажица – вклучено) во 500 ml вода и темелно измешајте.
 • За Peach Ice Tea:
  Упатство за мешање (1 порција): Додадете 33 g прашок (приближно 1 лажица – вклучено) во 500 ml вода и темелно измешајте.

Нутритивни вредности

Lemon Ice Tea по порција (32 g*)
Енергија kJ (kcal) 471 (111)
Масти 0,1 g
од кои заситени 0,1 g
Јаглехидрати 2,0 g
од кои шеќери 0,5 g
Протеини 25 g
Сол 0,05 g
Нутритивни вредности по порција (32 g*)
**L-Валин 1,4 g
**L-Леуцин 2,7 g
**L-Изолеуцин 1,6 g
L-Аланин 1,3 g
L-Аргинин 0,5 g
L-Аспарагинска киселина 2,7 g
L-Цистеин 0,5 g
L-Глутаминска киселина 4,4 g
Глицин 0,4 g
**L-Лизин 2,4 g
**L-Хистидин 0,4 g
**L-Метионин 0,5 g
**L-Фенилаланин 0,7 g
L-Пролин 1,5 g
L-Серин 1,1 g
**L-Треонин 1,8 g
**L-Триптофан 0,5 g
L-Тирозин 0,7 g

* на порција од 32 g со 500 ml (17 oz) вода; ** есенцијални амино киселини
Збир на BCAA (Л-валин, Л-леуцин, Л-изолеуцин): 18 g на 100 g (5,8 g по порција)

Состојки

Green Apple (Зелено Јаболко)

Изолат од хидролизиран протеин од сурутка (МЛЕКО) (47%), изолат од протеин од сурутка (МЛЕКО) (46%), ароми, киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), бои (Е141, Е160а), семе од репка масло, средство против пенење (силициум диоксид). Може да содржи: ЈАЈЦА, СОЈА.

Lemon Ice Tea (Леден чај од лимон)

Изолат од хидролизиран протеин од сурутка (МЛЕКО) (46%), изолат од протеин од сурутка (МЛЕКО) (45%), ароми, киселина (лимонска киселина), екстракт од чај (Camellia sinensis) (0,5%), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К ), боја (E150c), масло од репка, средство против пенење (силициум диоксид). Може да содржи: ЈАЈЦА, СОЈА.

Peach Ice Tea (Леден чај од праска)

Изолат од хидролизиран протеин од сурутка (МЛЕКО) (46%), изолат од протеин од сурутка (МЛЕКО) (45%), ароми, киселина (лимонска киселина), екстракт од чај (Camellia sinensis) (0,5%), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К ), боја (E150c), масло од репка, средство против пенење (силициум диоксид). Може да содржи: ЈАЈЦА, СОЈА.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Поизводител: За Европа – Active Nutrition International GmbH, Zielstattstraße 38, 81379 Минхен – Германија.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Green Apple, Lemon Ice Tea, Peach Iced Tea

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize ISO 100 Hydrolized Clear Lemon Ice Tea 900g Protein Supplements MK Powerhouse
Гледате: Dymatize ISO100 Hydrolized Clear, 900g 2.590 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори