Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Iso Whey Zero, 908g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.790 ден.Current price is: 2.190 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Без шеќер ✔

Изолат од протеин од сурутка со врвен квалитет без шеќер*, без лактоза** и без глутен со основна состојка Native Whey Isolate, додадени BCAA и глутамински амино киселини.

Нето количина: 908 g | 36 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ви го препорачуваме пијалокот во прав Iso Whey Zero?

 • Формула базирана на Native Whey Isolate
 • Висока содржина на протеини
 • Со додадени амино киселини: Л-глутамин и BCAA
 • Шеќер-1, лактоза-2 и без глутен-3
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • 88 mg кофеин по порција-4
 • Брзо и лесно за подготовка
 • Широк избор на вкусови

1Без шеќер: 0,5 g шеќер на 100 ml во готовиот напиток за консумирање.

2Ако користите поголеми разредувања, готовиот производ за пиење е без лактоза.

3Без глутен, според регулативите на ЕУ.

4Ексклузивно за производот со вкус на Caffè Latte.

Кому му ја препорачуваме пудрата за пијалок Iso Whey Zero?

 • На жените и мажите кои водат активен начин на живот, па дури и на елитните спортисти.
 • На оние кои би сакале да го надополнат дневниот внес на протеини со протеински пијалок во прав
 • За оние со нетолеранција на лактоза
 • На оние со нетолеранција на глутен
 • Тоа е безбеден избор и за вегетаријанците

Препорачана употреба

Измешајте 1 порција (25 g = 1 дозерка наполнета до горната ознака = 2 полни дозерки) прашок со 200 ml или 350 ml2 вода во шишето за шејкер. (2Доколку користите поголемо разредување, производот готов за пиење е без лактоза.) Во деновите на тренинг, земајте 1 порција наутро и 1 порција веднаш по тренингот. Во деновите за одмор, земете 1 порција наутро и 1 порција попладне.

Внимание: Варијантата со вкус на Caffé Latte содржи кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени. Конзумирањето на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутриционистички факти

Големина на порција: 25 g | Порции по контејнер: 20 | Дневна количина: 2 порции (50 g)
100 g RI* (100 g) 25 g
Енергија 1579 kJ/372 kcal 19% 395 kJ/93 kcal
Масти 1,6 g 2,3% <0,5 g
– од кои заситува 1 g 5% 0,3 g
Јаглехидрати 5,2 g 2% 1,3 g
– од кои шеќери 0,8 g 0,89% <0,5 g
Протеини 84 g 168% 21 g
Сол 0,71 g 12% 0,18 g
*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без шеќер: <0,5 g шеќер/100 ml готов производ за пиење.
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml готов производ за пиење.
Аминокиселини 1 Порција (25 g)
Есенцијални аминокиселини (ЕАА)
Хистидин 375 mg
Изолеуцин• 1178 mg
Леуцин• 2170 mg
Лизин 1839 mg
Метионин 470 mg
Фенилаланин 693 mg
Треонин 1294 mg
Триптофан 342 mg
Валин• 1141 mg
Вкупно 9448 mg
Условно есенцијални аминокиселини (CAA)
Аргинин 502 mg
Цистеин 638 mg
Глутамин и глутаминска киселина 4302 mg
Пролин 1106 mg
Тирозин 596 mg
Вкупно 7144 mg
Неесенцијални аминокиселини (NAAs)
Аланин 959 mg
Аспарагинска киселина 2141 mg
Глицин 357 mg
Серин 951 mg
Вкупно 4408 mg
•Вкупни BCAA (амино киселини со разгранет ланец): 4489 mg

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Изолат од протеин од сурутка 84% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], какао во прав со намалена маснотија, Л-глутамин 4%, крем [делумно хидрогенирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а сируп), гликоза , сахароза, млечен протеин, стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), ароми, сол, средство против стврднување (силикон диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Cookies & Cream (Колачиња со крем)

Изолат од протеин од сурутка 82% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], Л-глутамин 5,5%, кремаст [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а сируп, гликоза, гликоза) стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], ароми, чоколаден прав [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор: лецитини (соја), арома], емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), цимет, сол, средство против стврднување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Hazelnut (Лешник)

Изолат на протеин од сурутка 87% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], какао во прав со намалена маснотија, крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], Л-глутамин 2,5%, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), ароми, сол, средство против стврднување (силикон диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Pistachio (Фстаци)

Изолат од протеин од сурутка 88% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фос) средство против стврднување (калциум фосфати)], Л-глутамин 2,5%, ароми, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), сол, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бои (тартразин1, индиготин). 1Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Vanilla (Ванила)

Изолат од протеин од сурутка 88% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фос) средство против стврднување (калциум фосфати)], Л-глутамин 2,5%, ароми, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), сол, средство против стврднување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), L-Изолеуцин 0,1%, L-валин 0,1%, боја (тартразин1). ¹Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

White Chocolate (Бело чоколадо)

Изолат од протеин од сурутка 87% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (E471, E472a), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фоф) средство против стврднување (калциум фосфати)], ароми, Л-глутамин 2,5%, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), сол, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), L-Изолеуцин 0,1%, L-валин 0,1%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Black Biscuit, Chocolate, Cookies & Cream, Hazelnut, Pistachio, Vanilla, White Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Iso Whey Zero 908g chocolate powerhouse suplementi skopje
Гледате: BioTechUSA Iso Whey Zero, 908g Original price was: 2.790 ден.Current price is: 2.190 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори