Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

100% Azgard Whey, 908g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

73% од CFM протеинот од сурутка придонесува за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски со дигестивни ензими за удобност на стомакот со засладувач. Нашиот процес на производство на инстант CFM Whey протеин „Микрофилтрација со вкрстен проток“ е една од најдобрите форми на протеини.

Нето содржина: 908 g | 26 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто протеините се неопходни?

Сите знаеме дека вежбањето со тегови предизвикува оштетување на мускулните влакна. Додека се поправа, градиме поцврсти влакна за да избегнеме оштетување во иднина. Протеините се градежни блокови во овој процес. За вежбање со тегови, препорачаниот внес на протеини е 2 g на кг телесна тежина. Ова е 200 g протеин за спортист кој тежи 100 kg. Без соодветна количина на протеини, не можете да изградите мускули. Внесувањето доволно протеини од традиционалните оброци е предизвик за многу спортисти. Azgard Whey може да биде оптимално решение за зголемување на внесот на протеини. Протеинот од сурутка има најголема биолошка вредност меѓу протеините. Тој е лесен за варење, целосен протеин, што значи дека ги содржи сите есенцијални амино киселини. Користете 1 дозерка Azgard Whey веднаш по тренингот за да обезбедите висококвалитетни протеини за да го максимизирате растот на мускулите.

Зошто 100% Azgard Whey е специјален производ

  • 73% од CFM протеинот од сурутка придонесува за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски со дигестивни ензими за удобност на стомакот со засладувач.
  • Нашиот процес на производство на инстант CFM Whey протеин „Микрофилтрација со вкрстен проток“ е една од најдобрите форми на протеини

Експертите предлагаат да го користат

  • Доколку редовно се занимавате со спортски активности
  • Ако сакате да ја зголемите мускулната маса
  • Ако сакате да изгубите тежина
  • За одржување на мускулната маса.

Вкусови: Pineapple Coconut

Употреба

Измешајте 1 дозерка (35 g) во 250 ml вода или млеко. Добро измешајте.

Совет: Производот може да го користите за подготовка на одличен лесен појадок. Само измешајте 50-100 g (во зависност од Вашите потреби) овесна каша со 1 дозерка од 100% Whey со вашиот омилен вкус.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности во 100 g по порција (35 g) *РВ%/ 35 g
Енергија 1638 kJ/387 kcal 573 kJ/135 kcal 6.8%
Масти 5.3 g 1.9 g 2.7%
– од кои заситени 3.3 g 1.2 g 5.8%
Јаглехидрати 11.8 g 4.1 g 1.6%
– од кои шеќери** 10 g 3.6 g 4%
Протеини 73 g 26 g 51%
Сол 1.5 g 0.52 g 8.7%
Дигестивен ензимски комплекс
Бромелаин 14 mg 5 mg
Папаин 14 mg 5 mg

*РВ: Референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ/2000 kcal). **Содржи шеќери само од состојките на база на млеко.

Состојки

Микрофилтриран со вкрстен проток инстант протеински концентрат од сурутка (од млеко), обезмастено млеко во прав, какао прав, сол, ароми, засладувач (сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), бромелин ексрахиран од Ananas comosus (2500 GDU/g), папаин екстрахиран од Carica papaya (6000 USP/mg).

Информации за алергени: Содржи млеко. Може да содржи соја, јајца, јатки.

Складирање

Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5- 30оС. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага и сончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Pineapple Coconut

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

100% Azgard Whey 908g - Pineapple Coconut Powerhouse MK
Гледате: 100% Azgard Whey, 908g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори