Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Zinc (90 caps.)

Бренд:

Original price was: 350 ден.Current price is: 290 ден.

  • Додаток на исхраната
  • Цинк глуконат
  • ZINC е минерален препарат кој содржи форма на цинк со висока апсорпција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

ZINC. Додаток на исхраната. Цинк глуконат. ZINC е минерален препарат кој содржи форма на цинк со висока апсорпција.

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 сервирање дневно, по оброк.

Состав: малтодекстрин, обвивка на капсулата [желатин]B / [средство за глазура (хидроксипропил метил целулоза)]C; цинк глуконат (22,2%); агенс против згрутчување  (магнезиумови соли на масни киселини). B,CПроверете ги симболите до серискиот број.

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Активни состојки Во 1 капсула**
Цинк 15,00 mg (150%*)

*% од препорачано дневно внесување

** Дневна доза од производот

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Zinc (90 caps.)
Гледате: Trec Nutrition Zinc (90 caps.) Original price was: 350 ден.Current price is: 290 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори