Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Saw Palmetto

Бренд:

690 ден

Пила палмето ја подобрува функцијата на уринарниот тракт, особено за оние со проблеми со простатата.

  • 330 mg екстракт од палмето од пила дневно
  • од кои 298 mg се масни киселини
  • 5 видови растителни екстракти
  • 30 дневни дози

Нето количина: 60 капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Saw Palmetto Complex

  • Го подобрува здравјето на мажите.
  • Го поддржува здравјето на простатата.
  • Ја нормализира функцијата на уринарниот тракт.

Saw Palmetto Complex содржи 5 популарни и почитувани билни состојки во вкупна количина од 730 mg по порција. Сите овие состојки помагаат да се одржи здрава состојба на жлездата на простатата. Најважен е Saw Palmetto, кој има долга медицинска историја како вообичаена компонента во многу формули за додатоци.

Комплексот Saw Palmetto содржи и 4 дополнителни корисни билни екстракти. Секоја од овие компоненти ја поддржува нормалната функција на простатата и уринарниот тракт.

Saw palmetto често се користи за лекување на симптоми на БПХ, вклучително и намалување на фреквенцијата на мокрење, зголемување на протокот на урина и намалување на ноќното мокрење.

Употреба

Земете 1×2 капсули дневно со чаша вода.

Нутриционистички вредности

Сервирање по порција (2 капсули)
Видов екстракт од овошје од палмето
– од кои масни киселини
330 mg
298 mg
Екстракт од гума за џвакање-смола од Гугул  95 mg
Екстракт од воздушни делови од влакнеста врба  97 mg
Прашок од масло од ленено семе  50 mg
Екстракт од лист од коприва  98 mg

Потекло: Scitec Nutrition. ЕУ (место на потекло на примарната состојка(и): не ЕУ).

Состојки

Екстракт од овошен палмето (Serenoa repens) 55%, лушпа од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатори на киселост (амониум хидроксид, калиум хидроксид)], гуггул (Commiphora mukul) екстракт од смола од џвакање Екстракт од воздушни делови од влакнеста врба (Epilobium parviflorum), масло во прав од ленено семе (Linum usitatissimum), екстракт од лист од коприва (Urtica dioica), средство против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини), средство за зголемување (целулозен гел). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Алергени

Може да содржи траги од млеко-соја и протеини од јајца, јаткасти плодови, кикирики, целер, риба и школки.

Складирање

Да се ​​чува цврсто затворено на ладно и суво место.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition Saw Palmetto 60caps suplementi mk
Гледате: Scitec Nutrition Saw Palmetto 690 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори