Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA H2O Q10

Бренд:

890 ден

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без Лактоза ✔

H2o Q10 од Biotech USA е додаток базиран на коензим Q10, кој е растворлив во вода, се апсорбира побрзо од телото и исто така содржи витамин Ц, Е, селен и бета-каротен, важни антиоксидантни функции, идеален за спортисти и спортисти за издржливост.

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Започнете со срцето

Природата растворлива во вода на H2O Q10 овозможува побрза и поефикасна апсорпција на Q10. Препорачуваме H2O особено за спортисти на издржливост. Дополнително содржи важни антиоксиданси како витамин Ц и Е, како и селен и бета-каротин.

Додатоците во исхраната не смеат да ја заменат урамнотежената, разновидна исхрана и здравиот начин на живот.

Употреба

Земете 1 капсула дневно со чаша вода. Не ја надминувајте препорачаната доза!

  • H2O Q10 – додаток во исхраната во капсули со коензим Q10, витамини и селен.
  • Нето маса 58 g / 60 капсули

Нутрициона вредност

Хранливи вредности во 1 капсула NRV** (1 капсула)
Коензим Q10 100 mg **
Витамин Ц 60 mg 75%
Vitamin E 10 mg 84%
Beta carotene 2 mg **
Selenium 50 µg 91%

**Референтна вредност на производот за лекови. ***Не е утврден NRV.

Состојки

Средство против стврднување (калциум фосфати), бета каротен во прав [бета каротин, антиоксиданси (естери на масни киселини на аскорбинска киселина, алфа-токоферол)], лушпа од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), киселост регулатор (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], инстант коензим Q10 (коензим Q10 10,3%, емулгатор: лецитини, малтодекстрин), L-аскорбинска киселина, DL-алфа-токоферил ацетат, натриум селенит.

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA H2O Q10 60 caps Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA H2O Q10 890 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори