Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Omega 3 + Q10 (60 caps)

Бренд:

890 ден

  • Омега 3 масни киселини во комбинација со коензим Q10.
  • Нето количина 60 капсули
  • Содржи концентрирано рибино масло богато со омега 3 полинезаситени масни киселини
  • Содржи висококвалитетен коензим Q10, кој природно се наоѓа во митохондриите на клетките

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Масни киселини од масло од океанска риба

60 капсули х 870mg / нето маса 52,2 g

Omega 3 + Q10. Додаток на исхраната. Омега 3 масни киселини со коензим Q10. Omega 3 + Q10 содржи рибино масло, богато со полинезаситени масни киселини од групата омега-3. Дополнително производот содржи висококвалитетен коензим Q10.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно, препорачливо за време или веднаш по оброк.

Состав: рибино масло [36 % EPA (еикозапентаеноична киселина), 24 % DHA (докосахексаеноична киселина)]; желатин; коензим Q10; средство за зацврстување (глицерол); стабилизатори (лецитини; силициум диоксид); бои (железни оксиди и хидроксиди).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Активни состојки Во 2 капсули* Во 1 капсула
Рибино масло 1000,00 mg 500,00 mg
   Од кое ЕРА 360,00 mg 180,00 mg
   Од кое DНА 240,00 mg 120,00 mg
Коензим Q10 200,00 mg 100,00 mg

* Дневна доза од производот

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Omega 3 + Q10 (60 capsules)
Гледате: Trec Nutrition Omega 3 + Q10 (60 caps) 890 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори