Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Arginine Pro Ajinomoto® Ajipure®

Бренд:

790 ден

Промовирајте максимален проток на крв во вашите мускули со Arginine PRO, Ajinomoto® Ajipure® сертифициран за квалитет и чистота аргинин.

Нето содржина: 80 таблети | 40 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Arginine Pro

 • Ajipure® сертификација
 • Претходник на азотен оксид (NO).
 • 1000 mg L-Аргинин хидрохлорид по таблета
 • Ја зголемува енергијата пред тренинг
 • Поддршка за раст на мускулите и антикатаболичко дејство

Аргининот е „суштинска“ аминокиселина за деца во фаза на раст, додека за возрасни е дефинирана како „условно“ есенцијална, бидејќи телото може да се синтетизира особено во бубрезите и црниот дроб. Се внесува од исхраната преку месо, сушено овошје и одредени растителни храни богати со протеини (како што се мешунките), важноста на неговите функции е истакната кај оние кои се подложени на посебен психофизички стрес, особено рестриктивни диети, физичка траума, изгореници, големи катаболички ситуации и реконвалесценција.

Улогите идентификувани на ниво на нашиот организам се многубројни, иако особено во однос на градењето на телото, главната е поврзана со стимулацијата на азотен оксид, а со тоа и неговиот вазодилататорен ефект, кој промовира оксигенација и исхрана на вклучените мускули.

Овие улоги вклучуваат:

глуконеогенеза (синтеза на гликоза) во ситуации на потреба;

 • поддршка за синтеза на протеини;
  – синтеза на креатин и други деривати на амино киселини;
  – отстранување на азотен отпад;
  – имуностимулативно дејство;
  – антиоксидантно дејство
  – ги промовира процесите на заздравување на ткивата.

*Аминокиселините AjiPure® се гаранција за чистота, ефикасност и безбедност, бидејќи Ajinomoto® отсекогаш бил лидер на светскиот пазар во амино киселини за медицинска, фармацевтска и спортска употреба.

*Ajipure® отсекогаш користел само амино киселини од ферментација на растенијата.

Употреба

Земете 2 таблети еднаш дневно со чаша вода или друг пијалок по ваш избор на празен стомак, 20-30 минути пред тренинг или навечер пред спиење.

Нутритивни вредности

Информации за исхраната за дневната доза (2 таблети)
L-Аргинин (AjiPure®) 2 g

Состојки

L-Аргинин (AjiPure®), средство за зголемување: микрокристална целулоза; стабилизатори: моно- и диглицериди на масни киселини, хидрокси-пропил-метилцелулоза; средства против стврднување: силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Nutrition Arginine Pro Ajinomoto Ajipure 80 tableti Amino suplementi Macedonia
Гледате: Yamamoto Arginine Pro Ajinomoto® Ajipure® 790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори