Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Powerbar PowerGel Original

Бренд:
Шифра: N/A

100 ден

Веган ✔ Висок квалитет ✔ Co2 неутрален ✔ 35 години искуство ✔

Концентриран гел со јаглени хидрати за спортисти со натриум.

Нето количина: 41 g | 1 доза

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Информации за производот “PowerGel Original”

Дали барате доверлив гел со јаглени хидрати на кој професионалците во различни спортови се потпираат од 1996 година? Потоа треба да изберете PowerBar PowerGel® Original. Оригиналниот PowerGel® ви обезбедува C2MAX во комбинација со натриум. C2MAX е мешавина на јаглени хидрати која содржи научно развиен сооднос 2:1 на извори на гликоза и фруктоза.

  • Докажана функционалност со C2MAX со двоен извор на јаглехидрати и прибл. 200 mg натриум по кесичка
  • Растворите со јаглени хидрати можат да помогнат во подобрувањето на физичките перформанси за време на вежбање со висок интензитет и долготрајност кај здрави спортисти
  • Иновативно пакување: лесно се отвора и спречува дополнителен отпад поради „синџирот за отпадоци“
  • Вкусови на црна рибизла и зелено јаболко: содржат дополнителни 50 mg кофеин по кесичка
  • Вкусови на еспресо: содржи дополнителни 53 mg кофеин по кесичка
  • Солен вкус на кикиритки: погоден и за оние со алергии на кикиритки

Концентриран гел со јаглени хидрати за спортисти со натриум.

Употреба

1-2 кесички/ден. Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Земете 1 кесичка по потреба во редовни интервали за време на вежбање со вода. Вкусови со кофеин: Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки. (Зелено јаболко и црна рибизла: 122 мг/ 100 г; 50 мг/ кесичка. еспресо: 130 мг/ 100 г.; 53 мг/ кесичка.)

Информации за исхраната на 100 g по кесичка (41 g)
Енергија kJ (kcal) 1072 (252) 440 (103)
Масти 0 g 0 g
од кои заситува 0 g 0 g
Јаглехидрати 63 g 26 g
од кои шеќери 24 g 10 g
Протеин 0 g 0 g
Солта 1,3 g 0,52 g
Натриум 503 mg 206 mg

Состојки

Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, натриум цитрат, природен арома на ванила, киселина (млечна киселина), конзерванс (калиум сорбат).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот

Сите производи на Powerbar се прикажани во Cologne List®, и како резултат на тоа можеме да им понудиме на спортистите уште поголема сигурност и доверба. Cologne List® е една од водечките сервисни платформи кои ги набројуваат производите за спортска исхрана тестирани на забранети супстанции под строги процеси на сертификација.

Дополнителни информации

Вкусови

Espresso, Lemon Lime, Tropical Fruit

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Powerbar Powergels Original Powerhouse suplementi Skopje
Гледате: Powerbar PowerGel Original 100 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори