Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Samurai BCAA Juice Energy, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.

Без шеќер ✔ 100% инстант за лесно мешање ✔ Веган ✔

BCAA Juice Energy е производ кој на лицата што се бават со интензивни физички вежби им обезбедува популарни хранливи компоненти како што се: аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин), Л-глутамин и цитрулин малат.

Нето содржина: 500g | 46 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

BCAA Juice Energy, додаток во исхрана и регенерација на мускулите.

  • 6000mg BCAA по порција
  • 2000mg L глутамин по порција
  • 1000mg Citrulline Malate

Употреба

Додадете една порција (10,76 g – една натрупана дозерка) во 300-400 ml вода. Користете го овој производ 30-40 минути пред тренинг и кратко по тренинг или пред спиење. Во деновите на одмор можете да го консумирате овој производ помеѓу оброците. Земете една или две порции дневно.

Нутритивни вредности

Една порција (10,76g) Порции по контејнер: 46
Л-Леуцин 3000 mg
L-Изолеуцин 1500 mg
Л-Валин 1500 mg
Л-Глутамин 2000 mg
Цитрулин малат (2:1) 1000 mg

Состојки

Инстант L-леуцин, L-глутамин, инстант-изо-леуцин, инстант L-валин, регулатор на киселиност (лимонска киселина), вроз (лимонада), боја (реод од цвекло), засладувачи (акесулфам К, сукралоза).

Информации за алергени

Произведено во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, ореви, риба и состојки од ракови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Pink Lemonade, Raspberry Juice

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

samurai bcaa juice energy pink lemonade 500g suplementi mk
Гледате: Samurai BCAA Juice Energy, 500g Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори