Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Natural Sterol Complex (180 таблети)

Бренд:

Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.390 ден.

Дизајниран за сериозни програми за обука, ефикасноста на Universal’s Natural Sterol Complex™ е докажана во рововите од посветени спортисти за сила со децении. Денешниот природен стерол комплекс™ содржи сеопфатна формулација на најмоќните анаболни стероли, фитонутриенти и фитохемикалии на располагање. Ако барате поприроден додаток кој ќе ви помогне да ги постигнете вашите цели за слаба маса, не гледајте подалеку од Natural Sterol Complex™.

Нето количина: 180 таблети

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Природниот стерол комплекс е моќната, но природна алтернатива што ја бараа сериозните бодибилдери. Осум различни и моќни компоненти ја сочинуваат најпродаваната формула на природен стерол комплекс: растителни стероли, амино киселини, енергетски супстрати, есенцијални масни киселини (EFAs), електролити, засилувачи на перформанси, нуклеозиди и важни минерали. Одбраната формула на растителен стерол што се наоѓа во секое шише е она што го прави природниот стерол комплекс толку уникатен меѓу додатоците за бодибилдинг.

Хемиски слични на тестостеронот, овие стероли можат да имаат моќни анаболни ефекти врз растечките мускули. Придобивките од стеролите не застануваат тука. Специфичните стероли пронајдени во природниот стерол комплекс всушност можат да се врзат за местата на естрогенските рецептори, со што се намалува веројатноста за ароматизација (конверзија на естроген). Со природниот стерол комплекс, добивате сеопфатна мешавина на стероли, вклучувајќи фукостерол, стигмастерол, Б-ситостерол, кампестерол и други мешани стероли за максимални резултати.

Природниот стерол комплекс исто така содржи нутритивни ко-фактори дизајнирани да ја зголемат неговата севкупна ефикасност, вклучувајќи есенцијални масни киселини, електролити, нуклеозиди, перформанси и метаболички ботанички материи, детоксикатори и многу повеќе. Сеопфатната формула пронајдена во комплексот природен стерол може да ја подобри способноста на вашето тело да ја зголеми мускулната маса и густина, да ги подобри перформансите и закрепнувањето, да ги подобри нивоата на енергија и силата. Природниот комплекс на стерол е докажана, временски тестирана природна анаболна алтернатива која делува. Речиси петнаесет години, природен стерол комплекс е водечки природен, легален и анаболичен додаток без лекови. Кога ќе бидете подготвени за вистинската зделка, обратете се на природниот стерол комплекс. Дознајте зошто природниот стерол е водечка формула за стерол толку многу години.

Употреба

Земете 3 до 6 таблети со секој оброк или половина час пред тренинг со многу вода.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Universal Natural Sterol Complex (180 tablets) Powerhouse MK
Гледате: Universal Natural Sterol Complex (180 таблети) Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.390 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори