Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Fat Direct Shot 60ml

Бренд:

Original price was: 110 ден.Current price is: 90 ден.

Fat Direct Shot е најновиот согорувач на маснотии и пред вежбање 2 во 1. Воведуваме единствена врска помеѓу ефикасните супстанции за слабеење.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Овој стимуланс и режач за слабеење

е уникатен производ благодарение на комплексот на активни супстанции. Холинот го поддржува метаболизмот на мастите. Витамините од Б-групата го поддржуваат правилниот енергетски метаболизам и го намалуваат чувството на замор и исцрпеност.

Секоја снимка содржи

1000 mg бета-аланин | 2000 mg Л-карнитин | 1 500 mg L-аргинин | витамини Б2, Б5, Б6, биотин, ниацин | 200 mg холин |100 мг кофеин

Хранлива вредност 100 ml Dose – 60 ml
Л-аргинин 2500 mg 1500 mg
Л-карнитин 3333,4 mg 2000 mg
Бета аланин 1666,6 mg 1000 mg
Глукуронолактон 833 mg 500 mg
Холин 333,3 mg 200 mg
Кофеинот 166,7 mg 100 mg
Витамин Б6 8,3 mg = 593 % * 5 mg = 357 % *
Ниацин (витамин Б3) 25 mg = 156 % * 15 mg = 94 % *
Рибофлавин (витамин Б2) 16,6 mg = 1186 % * 10 mg = 714 % *
Пантотенска киселина (витамин Б5) 16,6 mg = 277 % * 10 mg = 167 % *
Биотин 41,7 μg = 83 % * 25 μg = 50 % *
Шеќери <0,5 g <0,3 g
*Референтен внес

Состојки

Сода, Л-карнитин, Л-аргинин, бета-аланин, регулатори на киселост јаболкова киселина и лимонска киселина, глукуронолактон, холин Л-битартарат, ароматична емулзија (ароматични средства, бои E 150d, E 104 – може негативно да влијае на активноста и внимание кај деца), кофеин, конзерванси калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи ацесулфам К и стевиол-гликозиди, никотинамид, рибофлавин 5′-фосфат натриум, засладувач сукралоза, калциум Д-пантотенат, пиридоксин, слатки D-хидрохлор.

Препорачана доза

Се пие 1 шолја 15 минути пред физичката активност. Максималната дневна доза е 60 ml. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба

Наменет за директна потрошувачка или разредување во спортски пијалок. Откако ќе се отвори, производот е наменет за непосредна употреба. Протресете пред употреба! Можниот талог не треба да се смета за дефект. Чувството на пецкање е вообичаена реакција!

Предупредување

Додаток во исхраната, со засладувачи. Содржи кофеин (100 mg/60 ml) – не е погоден за деца, бремени или доилки. Комбинација на Л-карнитин, кофеин и други активни супстанции. Производот е исто така збогатен со витамини. Не заменува разновидна исхрана. Се чува вон дофат на деца. Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. За датумот на производство и најдоброто пред датумот, видете го горниот дел од шишето.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Fat Direct Shot 60ml Original price was: 110 ден.Current price is: 90 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори