Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold CLA Pro

Бренд:

690 ден

Додаток во исхраната, мека желатинска капсула која содржи конјугирани линолеински киселини (CLA).

Нето содржина: 60 капсули (20 порции) – 1 порција: 3 капсули

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

CLA конјугирана капсула линолова киселина

CLA Fat-Burner е додаток во исхраната со конјугиран линолова киселина кој содржи меки желатински капсули. Еден дел од производот содржи 2400 mg конјугирана линолова киселина.

Препорака за дозирање

Земете 3 меки желатински капсули дневно со главниот оброк. Пијте соодветна количина на вода!

Хранлива вредност

1 доза: 3 капсули Пакување: 20
Содржина на хранливи материи
Конјугирана линолеинска киселина 2400 mg

Состојки

Конјугирана линолеинска киселина (од масло од шафран секлице), лушпа од капсула (желатин, глицерин, прочистена вода).

Информации за алергени

Млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, лешници, риба и ракови направени во фабрика за преработка на состојки.

Складирање

Производот заштитен од сончева светлина или други топлински влијанија, на 6 и 26 °C и под 65% релативна влажност чувајте го!

Го задржува својот квалитет: До крајот на месецот наведен на пакувањето (месец/година).

Пакување

60 капсули (20 порции) – 1 порција: 3 капсули

Нето тежина: 84 g

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: PureGold CLA Pro 690 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори