Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Amix Lipotropic Fat Burner (без кофеин)

Бренд:

1.590 ден

Без кофеин ✔

Липотропниот согорувач на масти е комплекс од Л-карнитин, холин, инозитол, бетаин, метионин, таурин, CLA, HCA и витамин Б6.

Нето количина: 200 капсули

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Карактеристики на производот

  • Поддржува природни процеси на липолиза,
  • Помага во намалување на маснотиите од проблематичните области, како што се стомакот, бутовите, задникот,
  • Сигурна алтернатива на таканаречените термогени – не содржи стимулирачки супстанции, како што се кофеин или гуарана,
  • Може да ја намали желбата за слатки и јаглени хидрати – ефикасно го потиснува апетитот.

AMIX Lipotropic Fat Burner – за кого?

Додатокот во исхраната ќе ви одговара доколку имате прекумерна тежина или сакате да го изгубите вишокот килограми. Идеален производ за луѓе кои имаат проблеми со апетитот и грицкањето. Додатокот не содржи стимуланси и стимуланси.

Препорачана употреба

Земете 5 капсули на ден по можност околу 30-60 минути пред физичките вежби.

Нутритивна вредност

Активни состојки по порција (5 капсули)
L-карнитин тартрат 550 mg
Холин битартрат 550 mg
Инозитол 550 mg
Таурин 500 mg
Бетаин HCl 250 mg
CLA (80% конјугирана линолска киселина) 250 mg
Екстракт од Garcinia cambogia (50% хидроксикситрична киселина) 250 mg
Метионин 100 mg
Витамин B6 1,5 mg (107 %*)

*DNRV – Дневна референтна вредност на хранливи материи

Состојки

Растителна капсула (хидроксипропилметилцелулоза, прочистена вода, боја: калциум карбонат), Л-карнитин тартарат, холин битартарат, инозитол, таурин, бетаин HCl, конјугирана линолеинска киселина 80%, екстракт од гарцинија камбогија, стабилизатор: хидроксилцелулоза метионин, средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид; пиридоксин HCl (вит. Б6).

Складирање

Да се чува на суво и темно место недостапно за мали деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори