Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Galvanize CLA Pro

Бренд:

690 ден

CLA е форма на есенцијална масна киселина која може да придонесе за одржување на нормална телесна тежина. Поради неговите придобивки, тој е еден од најпопуларните додатоци на пазарот. Секоја порција CLA PRO ќе ви обезбеди голема доза на конјугирана линолеинска киселина.

Нето содржина: 60 капсули | 20 дози

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

CLA Pro Fat-Burner е додаток во исхраната во меки гел-капсули кои содржат CLA (Конјугирана линоленска киселина).

  • 3000mg CLA

Употреба

Земете 3 мекгел капсули на ден со главните оброци.

Дневна доза: 3 капсули од 1 доза
Конјугирана линоленска киселина (CLA) 3000mg

Состојки

Конјугирана линолеинска киселина (од масло од шафран, обвивка од капсула (желатин, глицерол, прочистена вода), антиоксиданс (DL-α-токоферол).Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени:Произведено во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, риба и состојки од ракови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори