Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Creatine Monohydrate, 250g

Бренд:
Шифра: N/A

1.090 ден

Креатин монохидрат е погоден за сите кои учествуваат во продолжени вежби или вежби со висок интензитет, и кои бараат да ги подобрат физичките перформанси. Креатинот на Applied Nutrition го обезбедува најчистиот, најлесно апсорбиран креатин монохидрат на располагање. Студиите покажуваат дека зголемувањето на нивото на креатин ќе помогне да се одложи почетокот на замор, да се зголеми енергетскиот метаболизам во мускулните клетки и да се зајакне целокупната способност за тренирање на телото.

Нето содржина: 250g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Микронизиран креатин монохидрат со вкус

Придобивки

  • Креатин монохидрат ги зголемува физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет
  • Се меша со шејкови или смути
  • Тестирано за спортисти™
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Измешајте 1 дозерка (5 g) со 200 ml вода, промешајте и консумирајте. Користете 1-2 пати на ден по можност со појадок или после вежбање.
Дозерките се само проценети, се препорачуваат ваги за мерење.

Информации за исхрана

Големина на порција: 1 порција (5 g) – порции по контејнер: 50
Креатин монохидрат 4250 mg (по порција)

Состојки

Креатин монохидрат, киселина (лимонска киселина, јаболкова киселина), природен арома, засладувач (сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), боја (црвена цвекло).

Алергени: Алергени означени со задебелени букви. Направено во објект кој се справува со млеко, соја, јајца, глутен и производ од нив.

Тестирано за спортисти

Секоја состојка во овој производ е внимателно избрана и надгледувана преку нашиот систем за управување со квалитет за да ви донесе највисоко ниво на гаранција. Финалните производи се произведуваат и пакуваат во лабораторија акредитирана ISO 22000, BRC, GMP & Halal.

Предупредување

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна медицинска состојба(и) или земате лекови на рецепт или преку шалтер. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба. За рок на употреба и бројот на серијата видете ја етикетата.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK.

Дополнителни информации

Вкусови

Icy Blue Razz, Strawberry & Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition Creatine Monohydrate Icy Blue Razz, 250g Powerhouse Suplementi Makedonija
Гледате: Applied Nutrition Creatine Monohydrate, 250g 1.090 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори