Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cellucor C4 Pre-Workout Shots, 60ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 150 ден.Current price is: 100 ден.

Ви ги претставуваме оригиналните C4 Pre-Workout Shots од #1 глобалниот бренд за пред вежбање* Cellucor. C4 Original Pre-Workout Shots со 1,6 g CarnoSyn® бета аланин, 1 g аргинин, 200 mg L-тирозин и 150 mg кофеин спакувани во мала порција од 60 ml.

Нето содржина: 60 ml | 1 доза

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

C4 Original Pre-Workout Shots

C4 Original Pre-Workout Shots се идеални за кога ви треба брзо засилување за да ја започнете вашата сесија! Секоја порција од 60 ml содржи многу витамини Б3, Б6 и Б12 за поддршка на нормалниот метаболизам што дава енергија и кофеин за зголемена будност и подобрена концентрација. Најдете фокус и енергија на следното ниво за сите видови интензивни тренинзи и активности.

Употреба

Земете 1 порција (60 ml) 20-30 минути пред тренинг. Добро протресете.

Нутритивни вредности

Порција 60 ml
Ниацин 2.4 mg (15% РВ)
Витамин B6 0.5 mg (36% РВ)
Фолна киселина 100 µg (50% РВ)
Витамин B12 1.3 µg (52% РВ)
КарноСин® Бета-Аланин 1600 mg
Л-Аргинин 1000 mg
Н-Ацетил Л-Тирозин 200 mg
Кофеин 150 mg

* Процент од референтен внес за просечен возрасен.

** Референтен внес не е утврден.

Состојки

Вода, CarnoSyn® бета аланин, регулатори на киселост (фосфорна киселина, лимонска киселина, јаболкова киселина), Л-аргинин, арома, N-ацетил-L-тирозин, безводен кофеин, конзерванс (калиум сорбат), засладувачи (ацекралосфам К), , никотинамид, метилкобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, пиридоксал 5′-фосфат, боја (брилијантно сина FCF).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Произведено во: Велика Британија.

Дополнителни информации

Вкусови

Citrus Berry, Sour Batch Bros

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor C4 Pre Workout Shots 60ml Fitness Supplements Powerhouse Nutrition
Гледате: Cellucor C4 Pre-Workout Shots, 60ml Original price was: 150 ден.Current price is: 100 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори