Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold Whey Protein Powder, 2300g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 3.390 ден.Current price is: 2.990 ден.

Без соја ✔ Без аспартам ✔ Без палмино масло ✔

Прашок за напиток базиран на протеин од сурутка со засладувачи, кремаст и интензивен вкус.

Нето содржина: 2300g | 77 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Pure Gold Whey

  • Неспоредлив вкус, кремаст и растворливост
  • Со DigeZyme® дигестивен ензим
  • Без додаден шеќер
  • Без соја, аспартам и палмино масло

Употреба

Измешајте 1 порција (30 g) со 250-300 ml вода или млеко по ваш вкус. За точно дозирање, ве молиме измерете. Земете две порции дневно, една после тренинг и една помеѓу оброците во деновите на вежбање. За да креирате диета прилагодена на индивидуалните потреби, се препорачува да се консултирате со диететичар.

Нутритивни вредности

Во порција 30g РВ%*
Енергија 478 kJ/113 kcal 5.7%
Масти 2.1 g 3.0%
– од кои заситени масни киселини 1.2 g 6.0%
Јаглехидрати 1.6 g 0.6%
– од кои шеќери 1.2 g 1.3%
Влакна 0.8 g -%
Протеини 22 g 44%
Сол 0.34 g 5.6%

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Концентрат на инстант млечен протеин од сурутка [млеко (емулгатор: сончоглед лецитин)], какао во прав со малку маснотии, вкусови (чоколадо), сол, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа-амилаза , неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Информации за алергените: Произведено во објект за преработка на млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, јаткасти плодови, риба и ракови.

Чување

Чувајте го производот заштитен од сончева светлина или други извори на топлина, на температура помеѓу 6 °C и 26 °C и 65% релативна влажност, во затворено пакување!

Употреба до: До крајот на месецот наведен на пакувањето (месец/година).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Belgian Chocolate, Chocolate Coconut, Chocolate Hazelnut

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Puregold Whey Protein Powder 2300g Suplementi Skopje Macedonia
Гледате: PureGold Whey Protein Powder, 2300g Original price was: 3.390 ден.Current price is: 2.990 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори