Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Applied Nutrition Vegan-Pro Plant Based Protein, 2.1kg

Бренд:
Шифра: N/A

2.390 ден

Ниско ниво на масти и шеќер

Vegan-Pro е совршена мешавина на вегански протеин што комбинира изолат од соја протеин, протеин од грашок и протеин од кафеав ориз за да обезбеди врвен квалитет, вегански протеински прав со цела палета на есенцијални амино киселини и над 24 g протеин по порција.

Нето содржина: 2.1 kg | 70 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Vegan-Pro Plant Based Protein

Протеини на растителна база

Соја протеин | Протеин од грашок | Протеин од кафеав ориз

Vegan-Pro е добар избор за секој веган кој сака да го зголеми својот внес на протеини. Наредени со висок профил на аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) леуцин, изолеуцин и валин, Vegan-Pro може да придонесе и за раст и одржување на мускулната маса.

Придобивки

  • Нова подобрена формула
  • Извор на протеини без млечни производи
  • Супериорен профил на аминокиселини
  • Над 24 g протеин по порција
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Ниско ниво на масти и шеќер
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Измешајте 1 дозерка (30 g) со 300 ml вода и добро протресете 10 секунди, а потоа оставете да отстои 30 секунди. *Се проценуваат само дозерки, се препорачуваат ваги.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности во (100 g) во (30 g)
Енергија 1530.2 kJ / 360.9 kcal 459 kJ / 108.2 kcal
Масти 2.46 g 0.73 g
– од нивни сатурисани 0.82 g 0.24 g
Јаглехидрати 6.44 g 1.93 g
– од нивен шеќер 0.36 g 0.10 g
Влакна 1.59 g 0.47 g
Протеини 84.38 g 25.31 g
Сол 0 g 0 g

Референтен дневен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Vanilla (Ванила)

Изолат на соја протеин (соја), протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, природен вкус, ксантанска гума (згуснувач), засладувачи (сукралоза, стевиа).

Strawberry (Јагоди)

Изолат на соја протеин (соја), протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, природен вкус, природна боја (црвена цвекло), ксантанска гума (згуснувач), засладувачи (сукралоза, стевиа).

Chocolate (Чоколадо)

Изолат на соја протеин (соја), протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, какао во прав, природен вкус, ксантанска гума (згуснувач), засладувачи (сукралоза, стевиа).

Алергени: Видете ги состојките со задебелени букви.

Тестирано за спортисти

Секоја состојка во оваа серија е подложена на ригорозни прегледи и тестирања за забранети супстанции пред да се произведе во рамките на мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во лабораторија акредитирана ISO 22000, BRC, GMP и Халал за да се обезбеди највисоко ниво на гаранција дека се безбедни за употреба за спортистите.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори