Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Instant Oats, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 490 ден.Current price is: 390 ден.

Без конзерванси ✔

Инстант овесна каша со ниска содржина на шеќер 1, достапни со вкус или без вкус.

Нето содржина: 1000g | 10 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

За кого се препорачува инстант овесот BioTechUSA?

 • достапни во различни вкусови
 • извор на растителни протеини
 • збогатено со растителни влакна
 • ниска содржина на шеќер 1
 • достапен и без вкус
 • без конзерванси
  1 Ниска содржина на шеќер: <0,5 g шеќер во 100 g готов производ, подготвен со вода.
  *Верзијата со вкус на колачиња и крем содржи кофеин.

Експериментирајте по ваш вкус со BioTechUSA инстант овес

BioTechUSA Instant Oats е ситно мелен производ на база на овесно брашно, кој, поради својата конзистентност, нуди мноштво на намени и лесно се интегрира во вашиот секојдневен живот. Користете го за да ја подготвите утринската овесна каша, додајте ја во природен јогурт или во омиленото смути или протеински шејк, но исто така е идеално да се користи како основа за десерти и колачи.

Овесната каша е многу популарна опција за здрав појадок, бидејќи е лесна за правење, хранлива, направена од растителни извори на протеини богати со растителни влакна и може да се комбинира со различни овошја и семиња. Ако, сепак, треба да почувствувате потреба да вклучите некои нови вкусови во вашиот појадок, инстант овесот претставува идеално решение бидејќи покрај верзијата без вкус, тој е достапен и во чоколадо, колачиња и крем и вкусови на кикирики. Се разбира, ароматизираната сорта не функционира само како овесна каша, таа може да послужи и како совршена состојка за разни колачи и колачи, како што е чоколаден пандишпан.

Ако сте расположени за експериментирање, засилете ја вашата овесна каша без вкус или протеински шејк во комбинација со инстант овес со BioTechUSA Zero Drops достапни во 10 различни вкусови.

Кој треба да јаде BioTechUSA инстант овес?

 • Оние кои сакаат да ја направат својата исхрана поразновидна
 • Оние кои сакаат да го надополнат својот јогурт, појадок или протеини после тренинг со извор на јаглени хидрати богати со растителни влакна
 • Оние кои сè уште бараат да искусат слатки вкусови дури и со ниска содржина на шеќер

Употреба

Измешајте 1 порција (100 g = 3 мерни лажици наполнети до горната ознака = 7 лажици) прашок со 200 ml топла вода или 100 ml ладна вода и оставете да отстои 1-2 минути. Јадете во секое време во текот на денот и комбинирајте го со омиленото овошје, јаткасти плодови или други зачини.

Нутриционистички факти1 | Големина на порција: 100 g
100 g РВ* (100g)
Енергија 1703 kJ/404 kcal 20%
Масти

– од кои заситува

7,1 g

1,4 g

10%

7%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

67 g

0,7 g

26%

1%

Влакна 10 g **
Протеини 13 g 26%
Сол 0,36 g 6%
*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). **Не е утврдена вредност на RI.
Содржи природни шеќери.
1 Подготвен со вода.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Брашно од овесни снегулки (91%), какао во прав со намалена маснотија (7%), арома, засладувач (сукралоза).

Cookies & Cream (Колачи и крем)

Брашно од овесни снегулки (98%), ароми, засладувач (сукралоза).

Hazelnut (Лешник)

Брашно од овесни снегулки (98%), ароми, сол, засладувач (сукралоза).

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Cookies & Cream, Hazelnut, Без вкус

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Instant Oats 1000g Protein Suplementi MK
Гледате: BioTechUSA Instant Oats, 1000g Original price was: 490 ден.Current price is: 390 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори