Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Dymatize Elite 100% Whey, 942g

Бренд:
Шифра: N/A

1.690 ден

ез глутен ✔ Ниско ниво на шеќери ✔

Дали барате протеин од сурутка во секое време со голема вредност? Без разлика дали го поддржувате растот на мускулите после напорен тренинг или едноставно барате да го зголемите внесот на протеини. Elite 100% Whey е висококвалитетна протеинска формула за амбициозни спортисти од секое ниво на тренирање и за употреба во секое време.

Нето содржина: 942g | 27 проции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Совршен протеин од сурутка во секое време!

Исклучиво се потпира на извори на протеин од сурутка. Протеинот од сурутка е брзо сварлив извор на протеини кој ги содржи сите есенцијални амино киселини што ви се потребни за градење и одржување на мускулите. Производот е низок со шеќери и е одличен избор за сите спортисти кои многу внимаваат на внесот на храна. Ова го прави Elite 100% Whey да биде идеален избор после тренингот или помеѓу оброците.

 • 25 g врвен квалитет на протеин од сурутка по порција
 • Секоја порција содржи 5,9-6,1 g BCAA вклучувајќи 2,6-2,7 g клучна аминокиселина Л-леуцин, во зависност од вкусот
 • Ниско ниво на шеќери (помешано со вода)
 • Без глутен
 • Погоден за вегетаријанци
 • Тестиран на забранета супстанција од „Informed-Choice“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот

Предложена Употреба

 • 1-2 порции дневно. Уживајте пред тренинг, после тренинг или во секое време кога сакате висококвалитетен пијалок со висока содржина на протеини.
 • За Rich Chocolate, Chocolate Fudge: Подготовка (1 порција): измешајте 35 g (приближно 2 мерни лажици – вклучена) во 180-240 ml вода, млеко или пијалок по ваш избор и добро измешајте
 • За Smooth Banana, Strawberry Blast: Подготовка (1 порција): Измешајте 34 g (приближно 2 мерни лажици – вклучена) во 180-240 ml вода, млеко или пијалок по избор и добро измешајте.
 • За Cookies & Cream, Chocolate Peanut: Подготовка (1 порција): Измешајте 35 g (приближно 2 мерни лажици – вклучена) во 240 ml вода, млеко или пијалок по избор и добро измешајте.
 • За Gourmet Vanilla: Подготовка (1 порција): Измешајте 33 g (приближно 2 мерни лажици – вклучена) во 240 ml вода, млеко или пијалок по избор и добро измешајте.
  Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Информации за исхрана

Chocolate Fudge на 100 g по порција (35 g*)
Енергија kJ (kcal) 1602 (379) 561 (133)
Масти 6,2 g 2,2 g
од кои заситува 3,6 g 1,3 g
Јаглехидрати 5,9 g 2,1 g
од кои шеќери 4,9 g 1,7 g
Протеин 72 g 25 g
Сол 1,4 g 0,47 g

* на порција од 35 g со 180-240 ml (6-8 oz) вода ** есенцијални амино киселини. Збир на BCAA (Л-валин, Л-леуцин, Л-изолеуцин): 17 g (5,9 g по порција).

Состојки

Rich Chocolate

Концентрат на протеин од сурутка (млеко) (90%), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини), ароми, засилувач на вкус (калиум хлорид), сол, хидролизиран концентрат од протеин од сурутка (млеко) (0,5%), изолат од протеин од сурутка ( млеко) (0,5%), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силикон диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Gourmet Vanilla

Концентрат на протеин од сурутка (млеко) (90%), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини), ароми, засилувач на вкус (калиум хлорид), сол, хидролизиран концентрат од протеин од сурутка (млеко) (0,5%), изолат од протеин од сурутка ( млеко) (0,5%), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силикон диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Strawberry Blast

Концентрат на протеин од сурутка (млеко) (90%), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини), ароми, засилувач на вкус (калиум хлорид), сол, хидролизиран концентрат од протеин од сурутка (млеко) (0,5%), изолат од протеин од сурутка ( млеко) (0,5%), згуснувачи (натриум карбокси метил целулоза, ксантанска гума, карагенан), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силикон диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани за забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Fudge, Chocolate Peanut, Cookies & Cream, Gourmet Vanilla, Rich Chocolate, Smooth Banana, Strawberry Blast

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори