Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout, 330g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.090 ден.Current price is: 1.590 ден.

Достигнете го врвот на вашиот тренинг со Gold Standard Pre Workout на Optimum Nutrition. Засилете ја вашата енергија, фокус и издржливост со најдоверливиот бренд во спортската исхрана. Формулиран со премиум состојки кои се тестирани на забранети супстанци засновани на докази, овој Pre-Workout е изграден околу се што ви треба за да го изведете вашиот врв.

 • Нето количина: 330g | 33 дози
 • За перформанси, енергија и фокус
 • 175 mg кофеин по порција
 • 3 грама креатин монохидрат по порција
 • 1,5 грама бета-аланин по порција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

ОСЛОБОДИ МОЌНОСТ И ПЕРФОРМАНСИ ПРЕД ТРЕНИНГОТ

Без оглед на вашите цели, Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout ќе ви овозможи да го уништите следниот сет или да го добиете последниот повторувач за да постигнете некои нереални придобивки. Со комбинација на кофеин од природни извори, креатин монохидрат и бета-аланин, ќе ги ослободите вашите најдобри перформанси.

Оваа формула ја подига границата обезбедувајќи ви само она што ви е потребно за да ја постигнете вашата вистинска сила – направено со избрани забранети состојки без супстанции, вклучително и кофеин од само природни извори за да ви помогне да вклучите интензивна енергија, ментална будност и остар фокус пред да удрите. салата.

Кои се придобивките од додавањето на Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout во вашата рутина?

 • Тик на одобрение за перформанси, фокус и енергија
 • Содржи врвни и докажани состојки
 • 3 g креатин монохидрат за поддршка на севкупните перформанси
 • Тестирано во согласност со сертификатот Informed Choice
 • 175 мг кофеин за да го поттикне вашиот ум и тело да тренираат на највисоко ниво
 • 1,5 грама бета аланин за поддршка на зголемена издржливост
 • Совршени вкусови

Употреба

Измешајте 10 g (околу 1 лажица) во 180-240 ml ладна вода и консумирајте 15-30 минути пред вежбање.

Нутритивни вредности

Состојки Количина
FRUIT PUNCH (по порција околу една лажица – 10g)
Енергија 42 kJ (10 Cal)
Вкупни јаглени хидрати 3g
Витамин Д (како холекалциферол) 12.5 mcg
Тиамин (како тиамин хидрохлорид) 2mg
Ниацин 20mg
Витамин Б6 (како пиридоксин HCI) 2mg
Фолат 340 mcg DFE (200mg Folic Acid)
Витамин Б12 (како цијанокобаламин) 10 mcg
Пантотенска киселина (како Д-калциум пантотенат) 10mg
Калциум 50mg
Натриум 20mg
Мускулна матрица
Креатин монохидрат 3g
Комерцијална мешавина на AstraGIN™ 25mg
Бета-аланин 1.5g
Micronized L-Citrulline 750mg
Комплекс енергија и фокус
Ацетил Л-Карнитин HCl 375mg
N-ацетил L-тирозин 250mg
Кофеин 175mg
Цитрусен биофлавоноиден комплекс 100mg

Природен и вештачки вкус, лимонска киселина, калциум силикат, силициум диоксид, мешавина од гуми за џвакање (целулозна гума, ксантанска гума, карагенан), сукралоза, винска киселина, јаболкова киселина, ацесулфам калиум, црвена 40

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blue Raspberry, Fruit Punch, Green Apple, Kiwi, Watermelon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout, 330g Original price was: 2.090 ден.Current price is: 1.590 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори