Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cellucor C4 Ultimate Pre-Workout (20 servings)

Бренд:
Шифра: N/A

2.290 ден

Со кофеин ✔ Со цитрулин ✔ Бета аланин ✔

C4 Ultimate е создаден за оние кои бараат Pre-Workout на следното ниво поттикнато од состојки дизајнирани да високо стимулираат, да обезбедат зголемени мускулни пумпи и сила и да ве одржуваат вклучени во вашата тренинг сесија со екстремен фокус.

Нето содржина: 20 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Што го прави C4 Ultimate толку добар?

Додаток во исхраната со засладувач. Висока содржина на кофеин (300 mg/порција). Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки.

  • 7 g цитрулин
  • 4,8 g CarnoSyn® бета аланин
  • 1,25 g BetaPower® бетаин
  • 300 mg безводен кофеин

Повеќе од една деценија семејството C4 ја предводи категоријата и Ultimate е нивниот најсилен Pre-Workout досега. C4 Ultimate е високо стимулантен Pre-Workout, формулиран да дава трајна енергија и мускулна издржливост, со цел да ви помогне да ги подигнете вашите резултати на следното ниво. C4 Ultimate обезбедува енергија што можете да ја почувствувате, моќни тренинзи, мускулна издржливост, екстремен фокус и врвни перформанси. Потребна е само една дозерка и можете да ја почувствувате разликата.

Главни состојки

Кофеин

  • Cereboost® – врвен квалитет, целосно природен, патентиран екстракт од американски женшен
  • CarnoSyn® – најчестиот и најквалитетниот бета аланин достапен
  • BetaPower® – природно добиен бетаин од цвекло
  • EnXtra – алтернатива без кофеин
  • AstraGin® – патентирано, 100% растително соединение кое ја зголемува апсорпцијата на многу витални хранливи материи

Употреба

Големината на сервирање е 2 дозерки. Измешајте 1 порција со 700 ml вода. Земете 1 порција 20-30 минути пред тренинг. Не ја надминувајте препорачаната доза од 1 порција дневно.

Нутритивни вредности

По порција 2 дозерки (%РДВ*)
Витамин B6 0,42 mg (30%*)
Витамин B12 2,6 mcg (104%*)
Калиум 600 mg (30%*)
Магнезиум 120 mg (32%*)
Натриум 480 mg
L-Цитрулин 7000 mg
CarnoSyn Бета-Аланин 4800 mg
BetaPower Бетаин 1250 mg
L-Тирозин 500 mg
Кафеин 300 mg
Холин 200 mg
CereBoost 200 mg
EnXtra 150 mg
AstraGin 35 mg

*РДВ – Референтен дневен внес.

Состојки

Lemon Twist

Л-цитрулин, CarnoSyn бета аланин, регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), ароми, безводен бетаин, калиум хлорид, средства против стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), натриум цитрат од магнезиум Хлорид, холин битартрат, Л-тирозин, безводен кофеин, церебуст (Екстракт од корен од петнавиот корен), Екстра (Екстракт од ризом Alpina galanga), засладувач (сукралоза), боја (бета-каротен), астрагин (екстракт од Panaxstracegalus) , цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид.

Tutti Frutti

Л-цитрулин, CarnoSyn бета аланин, ароми, регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), безводен бетаин, калиум хлорид, средства против стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), натриум цитрат, магнезиумови соли на хлорид, соли на лимонска киселина, Холин битартрат, L-тирозин, безводен кофеин, Cereboost (Panax quinquifolious корен екстракт), Бои (црвено цвекло, бета-каротен), Enxtra (Екстракт од ризом Alpina galanga), засладувач (сукралоза), Astragin (Extract од Panaxusstraax). ), цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид.

Алергени: Може да содржи млеко и глутен.

Предупредувања

Висока содржина на кофеин (300 mg/порција). Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки. Не консумирајте повеќе од 400 mg кофеин од сите извори на храна и додатоци на храна дневно. Овој производ е наменет за здрави возрасни лица, на возраст од 18 години или постари. Ако земате лекови, имате веќе постоечка здравствена состојба или се подготвувате за операција, консултирајте се со здравствен работник пред употреба. Не користете ако заштитната заптивка е скршена или недостасува. Наведената препорачана дневна доза не смее да се надминува. Не користете како замена за урамнотежена исхрана. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на ладно и суво место.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon Twist, Tutti Frutti

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor C4 Ultimate Pre-Workout (20 servings) Lemon Twist Powerhouse Macedonia
Гледате: Cellucor C4 Ultimate Pre-Workout (20 servings) 2.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори