Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Guarana + Caffeine (90 капсули)

Бренд:

490 ден

Долготрајно засилување на енергијата: Зголемете ги вашите дневни перформанси со моќна комбинација од 228 mg екстракт од семе од гуарана и 150 mg кофеин по порција. Искусете природна и трајна енергија без нервоза.

Нето содржина: 90 капсули | 90 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Гуарана + Кофеин

  • формулата на додатокот во исхраната комбинира две активни состојки: екстракт од семе од гуарана и кофеин
  • содржи 228 mg екстракт од семе од гуарана и 200 mg кофеин во дневна доза
  • идеален за вегетаријанци поради целулозната капсула

Гуарана

Гуарана (Paullinia cupana) е растение кое потекнува од шумите на Амазон. Расте како дрвенести планинар кој може да достигне до 10 m во должина. Има карактеристични црвени плодови, кои во зрела состојба делумно се отвораат, покажувајќи до три црни семиња покриени во долната половина со густа бела обвивка. А токму семките содржат вредни својства кои се користат во препаратите како што се додатоците во исхраната 1.

Семиња од гуарана

Гуараната има најголема концентрација на кофеин (над 6% во делот на семето) забележана досега во природата 1.

Апсорпција на кофеин

Кофеинот брзо се апсорбира од гастроинтестиналниот тракт, достигнувајќи максимална концентрација во крвта по 30 – 120 минути од консумирањето, во зависност од индивидуалните состојби на организмот и присуството на храна во желудникот. 3. Со крвта, кофеинот се дистрибуира до сите ткива на телото 2.

Употреба

Земете 1 капсула дневно со доволна количина течност, по можност пред појадок или 30 мин. пред тренинг. Не користете пред спиење!

Нутритивни вредности

Состав во 1 капсула % РВ*
Екстракт од семе од гуарана 228 mg
– вклучувајќи кофеин 50 mg
кофеин 150 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Екстракт од семе од гуарана (Paullinia cupana) [22% кофеин] (38%), безводен кофеин (25%), малтодекстрин, обвивка од капсула (средство за застаклување – хидроксипропил метилцелулоза), средство против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, риба, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Guarana + Caffeine 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Guarana + Caffeine (90 капсули) 490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори