Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Powerbar PowerGel Hydro

Бренд:
Шифра: N/A

120 ден

Со природни ароми ✔ Веган ✔ Висок квалитет ✔ Co2 неутрален ✔

Концентриран гел со јаглени хидрати за спортисти.

Нето содржина: 67 ml | 1 доза

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Информации за производот PowerGel® Hydro

Дали дадовте сè што имавте во изминатиот час и сега сакате PowerGel® за кој не е потребна дополнителна течност за да се консумира? Потоа треба да го пробате PowerBar PowerGel® Hydro. Преку C2MAX ви обезбедува јаглени хидрати во научно развиен сооднос 2:1 на извори на гликоза и фруктоза. Течната конзистентност на гелот е лесна за голтање и не бара од вас да пиете веднаш потоа како со другите гелови. Идеален за тркачи или спортисти кои претпочитаат потечен гел.

  • Доверлива функционалност со C2MAX Dual Source Carb Mix и прибл. 200 mg натриум по кесичка
  • Растворите со јаглени хидрати можат да придонесат за подобрување на физичките перформанси за време на високоинтензивни и долготрајни физички вежби кај здрави обучени возрасни
  • Иновативно пакување: лесно се отвора и спречува дополнителен отпад преку „Trash Chain“
  • Вкус на кола: содржи дополнителни 100 mg кофеин по кесичка, кофеинот помага да се зголеми будноста и да се подобри концентрацијата
  • Вкусови на мохито и цреши: содржат 51 mg кофеин по кесичка

Течен концентриран гел со јаглени хидрати за спортисти со концентрати од овошен сок, кофеин и натриум.

Употреба

Земете 1 кесичка по потреба во редовни интервали за време на вежбањето. Сите вкусови освен кола: 1-2 кесички/ден. Вкус на кола: Консумирајте 1 кесичка дневно за време на вежбање. Вкусови со кофеин: Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки. (Мохито и цреша: 76 mg/100 ml, 51 mg/ кесичка; кола: 150 mg/100 ml, 100 mg/ кесичка). Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности на 100 ml по кесичка (67 ml)
Енергија kJ (kcal) 649 (153) 435 (102)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 38 g 25 g
    – од кои шеќери 16 g 11 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,76 g 0,51 g
Натриум 304 mg 203 mg
Кофеин 150 mg 100 mg

Состојки (Cola)

Вода, малтодекстрин, фруктоза, натриум хлорид, природни ароми, киселина (лимонска киселина), натриум цитрат, кофеин (0,1%), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), стабилизатор (ксантанска гума).

Вкус: Cherry, Cola, Mojito,

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Powerbar се прикажани во Cologne List®, и како резултат на тоа можеме да им понудиме на спортистите уште поголема сигурност и доверба. Cologne List® е една од водечките сервисни платформи кои ги набројуваат производите за спортска исхрана тестирани на забранети супстанции под строги процеси на сертификација.

Дополнителни информации

Вкусови

Cherry, Cola, Mojito, Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Powerbar Powergels Hydro Powerhouse mk suplementi
Гледате: Powerbar PowerGel Hydro 120 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори