Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA 100% Pure Whey Natural, 1000g

Бренд:

1.790 ден

Без глутен | Ниска содржина на шеќер | Без палмино масло | Без конзерванси

Прашок без вкус од протеински концентрат од сурутка, без адитиви за храна.

 • Нето количина: 1000 г | 35 порции
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто препорачуваме 100% Pure Whey Natural?

 • Со 80% содржина на протеини
 • Без бои
 • Без арома
 • Без засладувачи
 • Без палмино масло и соја
 • Без глутен **
 • Без конзерванси
 • Брза и брза апсорпција
  **Не содржи глутен во согласност со регулативите на Европската унија.

ПРИРОДНО

Ако преферирате протеински прашоци без арома и бои, тогаш 100% Pure Whey Natural ќе биде добар избор за вас! Поради неговата карактеристика без вкус, можете да го користите и како основна состојка, доколку сакате да го поддржите внесот на протеини. На пример, можете да го додадете во вашата каша или да го користите како дополнителен извор на протеини во вашата палачинка, вафли или било кој пандишпан, без да ги менувате нивните вкусови.

100% Pure Whey Natural нема да ве разочара ако претпочитате традиционални протеински шејкови, но понекогаш ви е здодевно од нивните вкусови. Измешајте го со Zero Drops и ќе имате различно вкусно искуство секој ден!

Се препорачува 100% Pure Whey Natural

 • ако редовно спортувате и работите напорно за да имате витко тело
 • ако преферирате производи без бои и арома
 • ако претпочитате да користите протеински прашоци како основни состојки

Што содржи 100% Pure Whey Natural?

Просечни нутриционистички факти I Големина на порција: 28 g I Порции по контејнер: 81 I Дневна количина: 56 g (2×28 g)
100 g RI** (100 g) 28 g 56 g
Енергија 1718 kJ/406 kcal 20% 481 kJ/114 kcal 962 kJ/227 kcal
Масти 6,0 g 9% 1,7 g 3,4 g
– од кои заситува 3,8 g 19% 1,1 g 2,1 g
Јаглехидрати 8,0 g 3% 2,2 g 4,5 g
– од кои шеќери 8,0 g 9% 2,2 g 4,5 g
Протеини 80 g 160% 22 g 45 g
Солта 0,45 g 8% 0,13 g 0,25 g
**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без глутен според регулативата на ЕУ.

Просечни амино киселини во 1 порција (28 g)

Есенцијални амино киселини (ЕАА)

His, •Ile, •Leu, Lys, Met, Phe, Thr, Trp, •Val

10250 mg

Условно есенцијални амино киселини (CAA)

Arg, Cys, Gln/Glx, Pro, Tyr

6912 mg

Неесенцијални амино киселини (NAAs)

Ala, Asx, Gly, Ser

4840 mg

•Вкупни BCAA

4806 mg

Состојки

Концентрат на протеин од сурутка (100%). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови,
сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

НАЈДОБРО ПРЕД (ден/месец/година): Видете ја задната страна на пакувањето во
бело поле (LOT/EXP).

ЧУВАЊЕ: Чувајте го производот цврсто затворен на ладно и суво место.

Упатство за употреба

Измешајте 1 порција (28 грама = 2 натрупани лажици) прашок со 200 ml вода во шејк. Во деновите на тренинг консумирајте 1 порција наутро и 1 порција после тренинг. Во деновите на одмор консумирајте 1 порција наутро и 1 порција попладне.

Предупредувања

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BioTechUSA 100% Pure Whey Natural, 1000g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: BioTechUSA 100% Pure Whey Natural, 1000g 1.790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори