Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Whey 100 New Formula, 700g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.090 ден.

Whey 100 New Formula. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Протеински концентрат од сурутка.

Нето содржина: 700g | 23 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категории: ,

Опис

Висококвалитетен протеински концентрат од сурутка

Trec Nutrition Whey 100 New Formula содржи целосни протеини од животинско потекло, витамини и минерали. Whey 100 New Formula се раствора исклучително добро и брзо се апсорбира.

  • Одличен вкус
  • 95% протеински концентрат од сурутка
  • комбинација од витамини и минерали

Во 1 порција

  • 22 g протеини
  • 2,1 g јаглехидрати
  • 28,5 g протеински концентрат од сурутка

Употреба

растворете една порција од производот – 30 g (2 дозери) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Во деновите кога вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората рок од 1,5 час по тренинг и третата пред спиење. Во деновите кога не вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората помеѓу оброци и третата пред спиење. Препорачаната дневна доза е 90 g.

Нутритивни вредности

во 100 g во 30 g
Енергија 1495 kJ / 353 kcal (18%) 454 kJ / 107 kcal (5%)
Масти 4,10 g (6%*) 1,20 g (2%*)
– од кои заситени 3,10 g (16%*) 0,90 g (5%*)
Јаглехидрати 7,00 g (3%*) 2,10 g (1%*)
– од кои шеќери 2,60 g (3%*) 0,80 g (1%*)
Протеини 72 g (144%*) 22 g (44%*)
Сол 0,56 g (9%*) 0,14 g (3%*)
Калциум 220,23 mg (28%*) 66,07 mg (8%*)
Цинк 2,80 mg (28%*) 0,84 mg (8%*)
Витамин Б6 0,40 mg (29%*) 0,12 mg (9%*)
Витамин Д 1,50 µg (30%*) 0,45 µg (9%*)
Активни состојки
Протеински концентрат од сурутка 95,00 g 28,50 g

* Просечна референтна вредност за возрасни лица (8400 kJ/2000 kcal)

** Дневна доза од производот

Состојки

протеински концентрат од сурутка (од млеко) (95%); какао во прав1,2,3; регулатори на киселост8 – лимонска киселина, јаболкова киселина; ароми1,2,3,4,5,6,7,8,9,10; згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза1,2,3,4,5,6,7,8,9,10; концентрат од сок од цвекло8; калциумови соли на ортофосфорна киселина; засладувач – сукралоза1,2,3,4,5,6,7,8,9,10; цинк оксид; пиридоксин хидрохлорид; холекалциферол.

Се однесува на производи со вкусови: 1чоколадо кокос, 2двојно чоколадо, 3чоколадо и портокал бисквити, 4лешник, 5пралини од кокос, 6колачи и крем, 7крем од кикирики и ванила, 8јагоди крем, 9ванила крем, 10бело чоколадо.

Алергени

Производот може да содржи: соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Да се чува во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25 оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворањето, користете во рок од 3 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Cookies & Cream, Double Chocolate, Peanut Butter Vanilla, Vanilla Cream

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Trec Nutrition Whey 100 New Formula, 700g Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.090 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори