Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Ashwagandha 800

Бренд:

Original price was: 690 ден.Current price is: 590 ден.

Ashwagandha 800. Додаток во исхраната. Екстракт од корен од ашваганда.

Нето содржина: 60 капсули x 840 мг

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tag:

Опис

Ashwagandha 800. Додаток во исхраната. Екстракт од корен од ашваганда.

Препорачана употреба

Земете една порција на производот – 1 капсула со 250 ml вода. Земете 1 порција дневно, по можност за време на оброк.

Активни состојки Во 1 капсула
Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] 800,00 mg
– од кои витанилиди 12,00 mg

* % од препорачан дневен внес. Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Состојки

Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] (85,1%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, железни оксиди и хидроксиди, патент сина V); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Ashwagandha 800 60caps Powerhouse
Гледате: Trec Nutrition Ashwagandha 800 Original price was: 690 ден.Current price is: 590 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори