Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition TESTOXX

Бренд:

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.

TESTOXX е специјален хербален тестостерон бустер за мажи. TESTOXX содржи внимателен избор на растителни екстракти, Д-аспарагинска киселина и цинк кои помагаат да се одржуваат здрави нивоа на тестостерон во крвта. TESTOXX особено им се препорачува на спортистите кои следат напорна рутина за тренирање.

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

TESTOXX

Додатокот во исхраната од брендот TREC содржи внимателно избрани активни состојки во форма на растителни екстракти, Д-аспарагинска киселина и цинк. Производот совршено придонесува за одржување на соодветно ниво на тестостерон во крвта. Во машкото тело, неопходно е да се зголеми силата и мускулната маса. Уште повеќе, препаратот не само што го зголемува производството на хормонот, туку и ја намалува концентрацијата на кортизол.

TESTOXX Testosterone Booster е богат комплекс на растителни екстракти кои можат да ја поддржат стимулацијата на тестисот за зголемување на производството на тестостерон. Цинкот може позитивно да влијае на одржување на нормално ниво на андрогени. Покрај тоа, Ашваганда го подобрува функционирањето на имунолошкиот систем, особено при тежок физички напор. Овој додаток е идеално решение за оние кои сакаат на своето тело да му обезбедат многу виталност и енергија.

Кои се предностите на TESTOXX од TREC?

  • Внимателно избрани активни состојки.
  • Придонесува за одржување на соодветно ниво на тестостерон во крвта.
  • Го зголемува производството на хормонот.
  • Ја намалува концентрацијата на кортизол.
  • Може да ја поддржи стимулацијата на тестисите за зголемено производство на тестостерон.
  • Цинкот може позитивно да влијае на одржување на нормално ниво на андрогени.
  • Ашвагандата го подобрува функционирањето на имунолошкиот систем.

Препорачана употреба

Земете една порција – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност 30 мин. по оброк. Не користете повеќе од 3 месеци.

Дневна порција: 2 капсули.

Нутритивни вредности

 

Активни Состојки во 1 капсула во 2 капсули
Екстракт Ашваганда (Корен) 300 mg 600 mg
– вклучувајќи витанолиди 4.5 mg 9 mg
Екстракт Фенугреек (Семки) 200 mg 400 mg
– вклучувајќи фенусиди 100 mg 200 mg
D-Аспартична Киселина 175 mg 350 mg
Екстракт од трибулус (Плод) 105 mg 210 mg
– вклучувајќи сапонини 100 mg 200 mg
Екстракт од корен на мака 100 mg 200 mg
Екстракт од корен гинзенг 30 mg 60 mg
– Вклучувајќи гинзеносиди 3 mg 6 mg
Цинк 7.60 mg 15 mg
Екстракт од црн бибер (Плод) 1.05 mg 2.10 mg
– Вклучувајќи Пиперин 1.0 mg 2.0 mg

Состојки

Екстракт од ашваганда [корен] (Ashwagandha)(Withania somnifera) [1,5% со анолиди]; екстракт од тилчец [семиња] (Trigonella foenum-graecum) [50% фенусиди]; Д-аспарагинска киселина; капсула школка [желатин; боја (железни оксиди и хидроксиди)]B / [средство за застаклување (хидроксипропил метилцелулоза); боја (железни оксиди и хидроксиди)]C; екстракт од трибулус [овошје] (Tribulus terrestris) [95% сапонини]; екстракт од корен од мака (Lepidium meyenii) [4:1]; малтодекстрин; цинк (цинк глуконат); средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини); Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax женшен) [10% женсенозиди]; екстракт од црн пипер [овошје] (Piper nigrum) [95% пиперин]. B,CВидете го симболот по бројот на производната група.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Testoxx Booster 60caps Powerhouse mk Suplementi Macedonia
Гледате: Trec Nutrition TESTOXX Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори