Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto ZmaPRO

Бренд:

790 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Моќна комбинација на цинк, магнезиум и витамин Б6 за промовирање на мускулната функција, производство на хормони и плодност.

Нето количина: 120 капсули | 40 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

ZmaPRO

 • Напредна формула со цинк, магнезиум и витамин Б6;
 • Промовира закрепнување и функција на мускулите;
 • Ја фаворизира нормалната плодност и производството на хормони и тестостерон;
 • Го намалува заморот и заморот;
 • Го поддржува имунолошкиот систем.

Yamamoto® Nutrition Zmapro е додаток во исхраната што содржи цинк, магнезиум и витамин Б6 за мажи, вклучително и спортисти, што е многу популарно кај спортистите и бодибилдерите. Неговата популарност се должи на придобивките поврзани со внесот на цинк, магнезиум и витамин Б6: Цинк помага во промовирање на нормална плодност и репродукција и одржување на нормалното ниво на тестостерон во крвта, магнезиум помага во функцијата на мускулите и помага во намалувањето на заморот и заморот и витамин Б6 го олеснува енергетскиот метаболизам, функционирањето на нервниот систем и формирањето на црвените крвни зрнца.

Формула на Zma PRO

Напредната формула на Zma PRO комбинира цинк, магнезиум и витамин Б6, три елементи во трагови кои играат клучна биолошка улога. Студиите што ја поддржуваат комбинацијата ZMA покажуваат дека промовира анаболна и ергогена активност посредувана со стимулирање на производство и секреција на тестостерон и фактор на раст IGF-1. Овој производ спаѓа во групата на додатоци во исхраната познати како Testo Boosters. Често се користи во спортот, а неговите придобивки не се ограничени само на оние кои вежбаат. Добро е познато дека напорното вежбање е придружено со зголемени барања за витамин и минерали, кои не се секогаш задоволни од соодветна исхрана. Кога не е можно да се следи целосно точна диета, додатоците на храна се вредна помош и за спортски и за седечки лица.

Внесувањето на Zma PRO носи неколку придобивки:

 • Промовира мускулна функција – Zma PRO може да биде корисен за оние кои вршат напорни вежби. Спортистите можат да видат подобрување во силата и издржливоста;
 • Поддржува закрепнување на ноќното време – комбинацијата на цинк, магнезиум и витамин Б6 ја олеснува релаксацијата на мускулите и производството на анаболни хормони: за време на спиењето, телото го регенерира и поправа мускулното ткиво оштетено за време на физичката активност;
 • Подобрена јачина и издржливост – магнезиумот е вклучен во мускулна контракција и производство на енергија и витамин Б6 е вклучен во метаболизмот на аминокиселини;
 • Промовира производство на анаболни хормони како што е тестостерон – цинк е суштински минерал за производство на тестостерон и магнезиумот е вклучен во неговото активирање. Студијата спроведена на спортисти за издржливост покажа 30% зголемување на нивото на тестостерон на крвта кај спортисти кои зедоа ЗМА во споредба со контролната група (која зеде плацебо).
 • Ја промовира функцијата на имунолошкиот систем – Цинкот е од суштинско значење за функцијата на имунолошкиот систем; Вклучен е во производство на разни имунолошки клетки, вклучително и Т -клетки и природни убијци клетки и е неопходно за да се заштити од инфекција.
 • Вклучен во регулирањето на расположението и спиењето – витаминот Б6 може да придонесе за квалитетот на сонот и да ги намали симптомите на несоница.

Употреба

Земете до 3 капсули еднаш дневно со чаша вода.

Нашиот совет

ZMA Pro може да се земе во различни периоди, во зависност од целта на внесот; нема идеално време. Општо земено, може да биде корисно да се зема Zma PRO пред спиење, бидејќи присуството на магнезиум го намалува стресот и го подобрува квалитетот на сонот, на празен стомак и подалеку од оброци богати со калциум (бидејќи калциумот може да ја попречи апсорпцијата на цинкот).

Нутритивни вредности

Состав по доза (3 капсули) (*РВ%)
Витамин Б6 7,2 mg (514%*)
Магнезиум 338 mg (90%*)
Цинк 9 mg (90%*)
* РВ% = Референтни Внеси

Состојки

Магнезиум цитрат, магнезиум оксид, средство за зголемување: целулоза; капсула: желатин, цинк цитрат, цинк моно-L-метионин сулфат; средства против стврднување: соли на магнезиум на масни киселини, силициум диоксид; витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Најчесто поставувани прашања

Може ли да земам Zma PRO дури и ако не сум спортист?

Со сите средства! ZMA Pro е погоден и за луѓе кои не се спортисти и не прават напорни вежби на дневна основа. Комбинацијата на цинк, магнезиум и витамин Б6 е од суштинско значење за правилно функционирање на телото, без оглед на нивото на физичка активност што се практикува.

Поконкретно, ZMA Pro може да биде особено корисен за оние кои се на рестриктивни диети или кои имаат недостаток на цинк или магнезиум. Витаминот Б6 присутен во ZMA Pro исто така го поддржува имунолошкиот систем и помага во регулирањето на расположението и спиењето.

Како Zma PRO влијае на регулацијата на хормоните?

ZMA, што значи Цинк-Магнезиум Аспартат, е комбинација од цинк, магнезиум и витамин Б6. Нејзиното дејство врз производството на хормони е главно поврзано со содржината на цинк и магнезиум.

Цинкот е суштински минерал кој игра важна улога во производството на анаболни хормони како тестостерон. Тестостеронот е стероиден хормон кој промовира синтеза на протеини и раст на мускулите, а неговото ниво во крвта може да биде под влијание на присуството на цинк. Цинкот е неопходен за производство на тестостерон бидејќи е вклучен во синтезата и лачењето на хормонот.

Магнезиумот, од друга страна, е вклучен во активирањето на тестостеронот. Тој е важен минерал за мускулна контракција и производство на енергија, но и за регулирање на метаболизмот на стероидните хормони како тестостеронот. Магнезиумот е потребен за претворање на тестостеронот во активна форма позната како дихидротестостерон (DHT), кој има анаболен и андроген ефект врз мускулните клетки.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto ZmaPRO (120 Caps) Powerhouse Nutrition Skopje
Гледате: Yamamoto ZmaPRO 790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори