Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

SciTec Nutrition L-Glutamine, 300g

Бренд:

990 ден

Scitec Nutrition L-Glutamine се состои од 100% чист L-глутамин, најзастапената амино киселина во човечката крв.

Нето содржина: 300 g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

100% Л-глутамин амино киселина

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во човечката крв. Глутаминот може да стане условно суштински во одредени ситуации, вклучително и интензивна физичка обука, кога телото не може да ги задоволи своите потреби со синтетизирање на глутамин. Оваа условно есенцијална аминокиселина може да се обезбеди со внес на протеини во исхраната, вклучително и со додатоци на храна.

Употреба

Измешајте 1 порција (6 g) во 250 ml вода или која било друга омилена течност дневно и енергично протресете! Користете пред, за време или после тренинг, или кое било друго време како пред спиење.

Нутриционистички вредности

 во 100 g
Енергија  0 kJ / 0 kcal
Масти  0 g
– од кој заситени масни киселини  0 g
Јаглехидрати  0 g
– од кои шеќер  0 g
Протеини  0 g
 Сол  0 g

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal)

по порција (6 g)
Л-глутамин  6000 mg

Состојки

100% чист Л-глутамин.

Произведено во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба и школки!

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Budapest, Ungarn.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: SciTec Nutrition L-Glutamine, 300g 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори