Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Optimum Nutrition Serious Mass, 2730g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.490 ден.

Mass Gainer, подготвен за мешање во прав со протеини, јаглени хидрати, витамини и минерали, со засладувач.

  • Нето содржина: 2727 g
  • Помогнете да го зголемите внесот на калории со 1.250 kcal по шејк*
  • 50 грама протеин од сурутка – помага во градење и одржување на мускулите
  • 251 g▲ Јаглехидрати – Помага во поддршка на обновувањето на мускулите
  • 25 Витамини и минерали

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , , ,

Опис

ПОДДРЖЕТЕ ГО СОБИВАЊЕ НА ТЕЖИНАТА СО SERIOUS MASS™

Сериозното зголемување на телесната тежина бара сериозни калории. Сепак, оние на кои им се потребни дополнителни калории најчесто имаат најтешко време да консумираат доволно од нив. За многумина кои се стремат да бидат поголеми, високо активен метаболизам, послаб апетит и начин на живот на трчање може да го направат вистински предизвик да консумираат доволно калории само преку целосна храна. Сериозната маса е врвна во формулите за зголемување на телесната тежина. Со 1.250 калории по порција за да се зголеми дневниот внес на калории, 50 грама висок протеин за поддршка на растот и поправката на мускулите, над 250 g јаглени хидрати кои помагаат во закрепнувањето на мускулите, а сега со додаден 3 g креатин за поддршка на перформансите по порција, немате што да изгубите и многу да добие. Време е да престанете да размислувате за мали и да станете сериозни – SERIOUS MASS®

Кој треба да зема сериозна маса со оптимална исхрана?

Optimum Nutrition Serious Mass е совршена за оние кои тренираат подолго и потешко за да стекнат мускули, за луѓе на кои им е тешко да внесат доволно калории само преку храна или на кои им е предизвик да се здебелат без оглед на внесот на храна.

Предложена употреба

Измешајте 2 чаши за мерење во 700-720 ml ладна вода или млеко со помош на електричен блендер. Ова ви овозможува да додадете овошје, путер од кикирики и друга храна што придонесува за калории. СОВЕТ: Новите корисници треба да започнат со половина порција од 1 лажица. Користете после тренинг и/или помеѓу оброците за да додадете калории, јаглехидрати и протеини во вашата здрава, урамнотежена исхрана.

Чоколаден вкус

Подготвен за мешање во прав со протеини, јаглени хидрати, витамини и минерали, со засладувач.

Хранлива материја На 100 g 2 чашички (334 g)
Енергија 1582 kJ/378 kcal 5284 kJ/1263 kcal
Масти 1,7 g 5,5 g
од кои заситени масти 0,7 g 2,4 g
Јаглехидрати 75 g 251 g
од кои шеќери 7,7 g 26 g
Влакна 1,0 g 3,2 g
Протеин 15 g 50 g
Сол 0,47 g 1,56 g
Хранлива материја 100 g 2 чашички (334 g)
Витамин А 192 µg (24%)* 640 µg (80%)*
Витамин Д 1,2 µg (24%)* 4,0 µg (80%)*
Витамин Е 2,7 mg (22%)* 9,0 mg (75%)*
Витамин К 22 µg (30%)* 75 µg (100%)*
Витамин Ц 19 mg (24%)* 64 mg (80%)*
Тиамин 0,27 mg (24%)* 0,89 mg (81%)*
Рибофлавин 0,34 mg (25%)* 1,1 mg (82%)*
Ниацин 3,9 mg (24%)* 13 mg (81%)*
Витамин Б6 0,33 mg (24%)* 1,1 mg (79%)*
Фолна киселина 45,1 µg (23%)* 151 µg (75%)*
Витамин Б12 2,2 µg (88%)* 7,4 µg (294%)*
Биотин 11 µg (22%)* 37 µg (75%)*
Пантотенска киселина 1,4 mg (22%)* 4,5 mg (75%)*
Калциум 180 mg (22%)* 600 mg (75%)*
Фосфор 159 mg (23%)* 532 mg (76%)*
Магнезиум 85,8 mg (23%)* 287 mg (76%)*
Железо 5,4 mg (39%)* 18 mg (129%)*
Цинк 3,2 mg (32%)* 11 mg (106%)*
Бакар 0,41 mg (41%)* 1,4 mg (136%)*
Манган 0,60 mg (30%)* 2,0 mg (100%)*
Флуор 1,0 mg (30%)* 3,5 mg (100%)*
Селен 17 µg (30%)* 55 µg (101%)*
Хром 14 µg (34%)* 46 µg (114%)*
Молибден 17 µg (34%)* 57 µg (114%)*
Јод 44,9 µg (30%)* 150 µg (100%)*

*Референтен внес

Состојки

малтодекстрин, концентрат на протеин од сурутка (млеко), калциум казеинат (млеко), какао во прав со намалена маснотија, креатин монохидрат, ароми, минерални комплекси на млеко, триглицериди со среден ланец (млеко), албумен од јајца, натриум хлорид, калиум фосфати и минерали, (натриум-L-аскорбат (вит. Ц), железен пирофосфат, Д-алфа-токоферил ацетат (вит. Е), никотинамид (вит. Б3), цинк оксид, ретинил ацетат (вит. А), калциум Д-пантотенат ( вит. Б5), натриум флуорид, манган сулфат, калиум јодат, цијанокобаламин (вит. Б12), Д-биотин, хром хлорид, птероилмоноглутаминска киселина (фолна киселина), холекалциферол (вит. Д3), натриум селенит, куприид хидроцитрат, (вит. Б6), тиамин хидрохлорид (вит. Б1), филоквинон (вит. К1), рибофлавин (вит. Б2), натриум молибдат), глутамински пептиди (глутен), Л-глутамин, магнезиум оксид, сурутка во прав (млеко) , инозитол, L-аскорбинска киселина (вит. Ц), засладувач (сукралоза), антиоксиданс (екстракт богат со токоферол), калциум Д-пантотенат (вит. Б5), птероилмоноглутаминска киселина (фолна киселина)

Совети за алергија

За алергени, видете ги состојките со задебелени букви. може да содржи траги од соја, јаткасти плодови и кикирики

Препорачана употреба
Во блендер наполнет со 710 мл вода, додајте две купчиња Serious Mass. Блендирајте 45-60 секунди.
Предупредување

Овој додаток во исхраната не е погоден за деца помлади од 18 години.

Совети за чување

По отворањето цврсто затворете. Да се чува на ладно и темно место. За сериски код/најдобро пред крај: видете го пакувањето.

Дополнителни информации

Овој производ треба да се користи како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нето содржина: 2727 g ℮ – 8 порции

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Banana, Chocolate, Chocolate Peanut Butter, Cookies & Cream, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Optimum Nutrition Serious Mass, 2730g Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори