Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cregaatine Orange

Бренд:

1.700 ден

ШТО Е creGAAtine? CreGAAtine е комерцијална мешавина на Creatine Monohydrate + GAA, производ на долгогодишни научни истражувања кои ја потврдија ефикасноста на гванидино оцетната киселина, која е природно органско соединение кое делува како директен претходник на креатинот. Благодарение на овој додаток, creGAAtine е поефикасен од самиот креатин монохидрат.

Нето содржина: 60 кесички | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

ОБРАВУВАЊЕ НА МУСКУЛИТЕ

Редовниот креатин го зголемува нивото на мускулниот креатин за околу 2%. creGAAtine доведува до зголемување од 16,9% што е 8,5 пати повеќе од само креатин монохидрат. Ова резултира со зголемено надополнување на АТП кај вредните мускули, па оттука креГААтинот е меѓу најефективните додатоци за обновување на мускулите.

4 ПАТИШТА ДО ВЛЕГУВАЊЕ ВО КЛЕТКА

Покрај користењето на вообичаените рецептори за креатин, creGAAtine користи и 3 дополнителни патишта за да влезе во клетката, вклучувајќи ги ГАБА и тауринските рецептори, па дури и пасивната дефузија која не бара протеински носач. Штом ќе влезе во клетката, GAA се претвора во креатин во каталитичка реакција контролирана од GAMT и ги зголемува интрацелуларните нивоа на креатин што доведува до зголемување на моќноста и перформанси на вкупна сила. Ова е единствената комерцијална мешавина што може да ја заштитува крвната бариера во мозокот.

БЕЗ ДОПИНГ

Како нов додаток во спортската исхрана, од клучно значење е да се напомене дека creGAAtine е сертифициран од Informed Sport кој гарантира дека секоја серија што ја пуштаме на пазарот е без забранети супстанции. Награден резултат од истражувањето на Европското здружение за клиничка исхрана и метаболизам (ESPEN).

НЕМА ЗАДРЖУВАЊЕ НА ВОДА

Докажано е дека creGAAtine нема задржување на вода. Ова е особено важно за спортистите во спортските дисциплини каде масата на телото е од клучно значење. Како иновативна нутритивна поддршка, creGAAtine ги подобрува карактеристиките на телото, плус, припаѓа на природни додатоци за градење мускули.

ЗА ЖЕНИ И ЗА МАЖИ

CreGAAtine е совршен за оние кои сакаат природно да ја зголемат својата енергија и да ги подобрат физичките и менталните перформанси, без оглед на полот и возраста. Може да се земе како додаток пред тренинг за да се обезбеди поголема моќност, но придобивките се исти ако се земаат за закрепнување после тренинг.

Како да се користи creGAAtine:

Количина

Препорачаната доза на creGAAtine е две кесички дневно, мора да има 8-часовен јаз помеѓу првата и втората доза, за да се одржи нивото на креатин во телото во текот на денот.

Употреба

Содржината на кесичката creGAAtine треба да се раствори во 200 ml млака вода, а потоа добро да се измеша 20 секунди, за да се раствори GAA и да се обезбедат најдобри ефекти.

Ефекти

По 28 дена континуирана употреба на creGAAtine, ќе го достигнете највисокото ниво на креатин во телото, кое треба да се одржува со континуирана употреба на creGAAtine.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

creGAAtine Orange 60 kesicki Creatine GAA suplementi mk
Гледате: Cregaatine Orange 1.700 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори