Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Kre-Alkalyn®

Бренд:

1.490 ден

KRE-ALKALYN® е патентирана форма на креатин дизајнирана со специфична технологија која се издвојува по големата стабилност во дигестивниот тракт и добрата апсорпција во телото. Општо земено, само креатинот е релативно нестабилна супстанција и не треба да биде присутен во течна или ниска pH средина подолго време. Во производот KRE-ALKALYN® креатин монохидрат се става во капсули во стабилна средина со висока pH вредност. Телото може да ја користи оваа стабилна форма на креатин подолго и подобро.

  • Нето количина: 120 таблети | 24 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Препорачана доза

Максимална дневна доза е 5 капсули. Пијте ги таблетите со соодветна количина на вода. Не ја надминувајте препорачаната доза.

  • 3 750 mg креалкалин во 5 капсули

Хранлива вредност

100 g 1 капсула 5 капсули
Kre-Alkalyn® – креатин монохидрат 78,3 g 750 mg 3 750 mg
– од кои чист креатин 68,9 g 660 mg 3 300 mg
1 капсула: 958 mg
Нето тежина: 115 g

Состојки

Kre-Alkalyn® – креатин монохидрат, желатинска капсула (желатин, железен оксид за боење), малтодекстрин, средство за зголемување магнезиум стеарат.

Предупредување

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советнички информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Kre-Alkalyn® 1.490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори