Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Kre-Alkalyn® (120 caps)

Бренд:

1.490 ден

KRE-ALKALYN® is a patented form of creatine designed by a specific technology that stands out for its great stability in the digestive tract and good absorption in the body. Generally, creatine alone is a relatively unstable substance and should not be present in a liquid or low-pH environment for a longer time. In the KRE-ALKALYN® product creatine monohydrate is put into capsules in a stable environment with a high pH. The body can use this stable form of creatine longer and better.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

KRE-ALKALYN® е патентирана форма на креатин дизајнирана со специфична технологија која се издвојува по големата стабилност во дигестивниот тракт и добрата апсорпција во телото. Општо земено, само креатинот е релативно нестабилна супстанција и не треба да биде присутен во течна или ниска pH средина подолго време. Во производот KRE-ALKALYN® креатин монохидрат се става во капсули во стабилна средина со висока pH вредност. Телото може да ја користи оваа стабилна форма на креатин подолго и подобро.

  • 3 750 mg креалкалин на 5 капсули

Нутритивна вредност

100 g 1 capsule
Kre-Alkalyn® – creatine monohydrate 78,3 g 750 mg 3 750 mg
   of which pure creatine 68,9 g 660 mg 3 300 mg
1 cap: 958 mg
Net weight: 115 g

Ingredients:

Kre-Alkalyn® , gelatin capsule (gelatin, colouring iron oxide), maltodextrin, bulking agent magnesi um stearate.

Recommended dosage: A  daily dose is 3-5 capsules. Wash down with a sufficient amount of water. Do not exceed the recommended dosage.

Warning: Food supplement. Does not replace a varied diet. Not intended for children, pregnant and nursing women. Keep out of reach of children! Keep away from heat, frost and humidity.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Nutrend Kre-Alkalyn® (120 caps)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Nutrend Kre-Alkalyn® (120 caps) 1.490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори