Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Crea POWDER Creapure® 500g

Бренд:

2.190 ден

  • 3.000 мг креатин монохидрат по порција
  • Creapure® сертификација
  • Зголемете ги физичките перформанси во случај на повторливи активности
  • Без глутен
  • Без лактоза
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

CreaPOWDER

500 грама
Просечна анализаПо доза 3,4 g на 1 лажичка (3,4 g) креатин (Creapure®) 3000 mg

Состав: 100% креатин монохидрат (Creapure®).

Упатство: земајте 3,4 g прашок (една топка) еднаш дневно за да се растворите во чаша вода, добро измешајте. Лажичка (3,4 g) во чаша вода или друг омилен пијалок и земајте еднаш дневно, по можност за време на оброци.

Додаток во исхраната 

CreaPOWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 3 g креатин, соодветен за спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби.*

*Ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Yamamoto Crea POWDER Creapure® 500g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Yamamoto Crea POWDER Creapure® 500g 2.190 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори