Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto CreaPowder Creapure®, 500g

Бренд:

2.190 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Креатин монохидрат со квалитет Creapure®, кој е корисен за зајакнување на физичките перформанси и подобрување на максималната моќност.

Нето количина: 500 g | 147 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Creatine Powder Creapure

 • 3.000 мг креатин монохидрат по порција
 • Creapure® сертификација
 • Зголемете ги физичките перформанси во случај на повторливи активности

Yamamoto® Nutrition ја претставува Crea POWDER Creapure®.

Crea POWDER е додаток во исхраната направен од микронизиран креатин монохидрат, препорачан за возрасни и спортисти кои вршат физички активности кои бараат интензивен мускулен напор.
Креатинот ги зголемува физичките перформанси во случај на повторливи вежби со висок интензитет и краткотрајни.

Creapure® е единствениот бренд кој обединува три основни квалитетни компоненти за производство на креатин: внимателен избор на суровини, максимална ефикасност на патентирана аналитичка технологија и прецизна аналитика.

Само логото Creapure® значи чист креатин

Creapure® е врвен бренд за креатин во светот. Creapure® е единствениот бренд што ги обединува трите основни квалитетни компоненти за производство на креатин:

 • внимателен избор на суровини
 • максимална технолошка ефикасност благодарение на високо развиената процесна технологија, во услови на GMP
 • прецизна аналитика
  Затоа Creapure® може да вети максимален можен ефект и безбедност.

Creapure® е регистрирана трговска марка со регистрирано лого и е синоним за висококвалитетен креатин (монохидрат).

Creapure Purity®

Условите за производство и изборот и третманот на суровините се клучни за квалитетот на креатин монохидрат.
Неквалитетните суровини или, на пример, намалувањето на количината на вода за време на рекристализацијата доведуваат до високи вредности, а со тоа и до големи количини креатинин, дицианодиамид и дихидротриазин.

Спецификациите на Creapure® подлежат на строги правила. Присуството на нечистотии се контролира со помош на течна хроматографија со висок притисок (HPLC).

Типични вредности за анализа на Creapure®:

 • Креатин монохидрат: мин. 99,95%
 • Креатинин: <67 ppm
 • Дицијанидаммид (DCD): <30 ppm
 • Дихидротриазин (DHT): не може да се мери

Употреба

Земете 3,4 g прашок (една топка) еднаш дневно за да се растворите во чаша вода, добро измешајте. Лажичка (3,4 g) во чаша вода или друг омилен пијалок и земајте еднаш дневно, по можност за време на оброците.

Нутритивни вредности

Состав во доза (5g)
Креатин (Creapure®) 5000 mg

Состојки

100% креатин монохидрат (Creapure®).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Crea POWDER Creapure® 500g Powerhouse Suplementi Skopje
Гледате: Yamamoto CreaPowder Creapure®, 500g 2.190 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори