Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Zero Drops капки за вкус, 50ml

Бренд:
Шифра: N/A

350 ден

Без лактоза Без глутен Без шеќер Без ГМО

Капки за вкус со засладувач, без шеќер.

Нето содржина: 50 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зачинете со задоволство!

Не мора да ги пропуштите прекрасните вкусови, дури и ако консумирате само малку шеќер и внимавате на висококвалитетната исхрана. Потребни ви се само неколку капки Zero Drops без лактоза, глутен и шеќер и можете да ја зачините вашата каша, вашиот природен јогурт или порција урда по ваш вкус. Можете дури и да користите Zero Drops за вашиот безвкусен протеински пијалок во прав, како 100% Pure Whey, за да можете да уживате во протеинскиот пијалок после тренинг секој ден поинаку. Целосно зависи од вас што сакате да направите вкусно, од прав од аминокиселини до газирана вода.

Придобивки

 • 9 различни вкусови
 • Без лактоза *
 • Без глутен*
 • Без шеќер**
 • Без вештачки бои
 • Економично пакување со минимум 100 порции

*Производот е без лактоза и без глутен и не влијае на содржината на лактоза и глутен во пијалокот/садот подготвен според препорачаната употреба.

**Производот е – освен вкусовите на карамела и колачиња и крем – без шеќер и не влијае на содржината на шеќер во пијалокот/јадењето подготвено според препорачаната употреба. Изјавата „без шеќер“ се однесува на производот готов за јадење подготвен со 330 ml вода во случај на вкус на карамела и колачиња и крем.

Употреба

Додадете 7-10 капки од производот во кој било пијалок или оброк со ниска енергија и/или без шеќер што не содржи сукралоза. Количина препорачана за консумирање: 7-10 капки во 330 ml пијалок или 200 g храна. Можете да го користете во широк спектар на оброци и пијалоци или во Whey протеин без вкус, тоа зависи од вас! Можете да го додадете на пример:

 • во каша
 • во кафе
 • во смути
 • во јогурт
 • во палачинка

Состојки

Арома, засладувач (сукралоза).

Вкусови: Dark Chocolate (Темно чоколадо), Strawberry (Јагода), Vanilla (Ванила), Blueberry (Боровинка), Banana (Банана), Caramel (Карамела), Cookies & Cream (Колачиња и крем), Nut Nougat (Нугат од ореви), Cheesecake (Чизкејк), Coconut Macaron (Макарон од кокос).

Складирање

Да се ​​чува на ладно и суво место. Производот е без шеќер, глутен и лактоза и нема влијание врз содржината на шеќер, глутен и лактоза во пијалокот/садот подготвен во согласност со препорачаната употреба.

Употреба до (ден/месец/година), означено на задната страна од пакувањето.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Cheesecake, Coconut Macaron, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Biotech USA Zero Drops Flavor Drops 50ml Powerhouse Food Supplements Macedonia
Гледате: BioTechUSA Zero Drops капки за вкус, 50ml 350 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори