Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Chocolate Hazelnut

Бренд:

240 ден

Веган Без глутен Без масти Кето

Богат вкус – помалку од 5 калории по порција.
Совршен за: дип, прелив, готвење и маринирање.

Нето содржина: 425 ml | 28 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Клучни придобивки

  • Вегански
  • Без додаден шеќер
  • Без млечни производи
  • Кето
  • Без глутен
  • Без масти

Состојки

Вода, згуснувачи (карбоксиметил целулоза, ксантанска гума), арома, боја (карамел E150D), киселина (млечна киселина), сол, засладувач (сукралоза), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат).

Складирање

Да се ​​чува на ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 4 недели.

 

Информации за исхраната

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK. FIT CUISINE™ е подбренд на Applied Nutrition Limited.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Fit Cuisine LOW-CAL Syrup Chocolate Hazelnut Fitnes Ishrana
Гледате: Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Chocolate Hazelnut 240 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори