Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Flavour Power (Прашок за арома), 160g

Бренд:
Шифра: N/A

690 ден

Без глутен ✔ Без палмино масло ✔ Без конзерванси ✔

Ароматизиран прав (засладувач) на база на сукралоза на база на сукралоза со вкус, без глутен и палмино масло, со инулин.

Нето содржина: 160 g | 32 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ја препорачуваме BioTechUSA Flavor Power Powder?

  • 5 вкусови
  • Без глутен 1
  • Со екструдиран протеин од сурутка2
  • Со инулин диетални влакна
  • Со парчиња сушено овошје3
  • Без палмино масло
  • Без конзерванси

1Без глутен според регулативата на ЕУ. Подготвената храна е без глутен, под услов да се користи засладувач на маса за засладување и вкус на производи кои исто така се без глутен.

2Со исклучок на вкусот на јагода.

3Само во производот со вкус на јагода.

Единствената граница е вашата имагинација! Вкусете како сакате.

Обидот да го намалите внесот на шеќер и да се посветите на здрава исхрана не значи дека треба да се откажете од вкусните вкусови. Flavor Power е без палмино масло, без глутен1, а само 5 грама се доволни за вкус на сите видови храна, вклучително и овесна каша, обичен јогурт или порција урда.

Изберете од 5 вкусови, или дури и комбинирајте ги ако сакате! Овој производ е практичен и лесно се вклопува во вашата исхрана, така што повеќе нема потреба да јадете здодевна храна!

На кого му ја препорачуваме BioTechUSA Flavor Power?

  • За оние кои сакаат да ја засладат својата храна
  • За оние кои сакаат да додадат различни вкусови на нивната овесна каша или обичен јогурт
  • За оние кои бараат производ без глутен и палмино масло.

Употреба

Добро протресете пред употреба. Измешајте го производот во храната: обичен јогурт, урда, овесна каша итн. Препорачана дневна количина: 5 g прашок (2 лажички) до 200-250 g храна. Користете го овој производ наместо шеќер за вкус на вашата храна.

Нутритивна вредност

Во 1 порција (5 g) со моќен вкус на чоколадо

Нутриционистички факти | Големина на порција: 5g | Порции по контејнер: 32
  100 g RI* (100 g) 5 g
Енергија 1201 kJ/289 kcal 14% 60 kJ/14 kcal
Масти

– од кои заситува

1,8 g

1,1 g

3%

5%

<0,5 g

0,05 g

Јаглехидрати

– од кои шеќери

27 g

8,3 g

10%

9%

1,3 g

<0,5 g

Протеини 16 g 32% 0,8 g
Сол 4,0 g 67% 0,20 g
Влакна 51 mg ** 2,6 mg
*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
**Не е воспоставена РИ.
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Информациите и тврдењата за нутриционистичките факти се однесуваат на самиот производ. Подготвениот оброк е без глутен и не содржи шеќери, ако го додадете засладувачот на масата без глутен и без додаден шеќерен производ за да го ароматизирате и засладите.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Инулин 55%, остри протеини од какао млеко (млечни протеини, компир скроб, какао во прав), какао во прав со намалена маснотија, ароми, сол, засладувач (сукралоза), средство против стврднување (силициум диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Coconut White Chocolate (Кокос и бело чоколадо)

Инулин 56%, ароми, млечни протеини остри 10% (млечни протеини, компир скроб), крцкави парчиња карамела 10% [гликозен сируп, шеќер, средство за подигнување (натриум карбонати)], сол, какао во прав со намалена маснотија, засладувач (сукралоза) , средство против стврднување (силициум диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Salted Caramel (Солена карамела)

Инулин 56%, ароми, млечни протеини остри 10% (млечни протеини, компир скроб), крцкави парчиња карамела 10% [гликозен сируп, шеќер, средство за подигнување (натриум карбонати)], сол, какао во прав со намалена маснотија, засладувач (сукралоза) , средство против стврднување (силициум диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Strawberry (Јагода)

Инулин 57%, лиофилизирани парчиња јагода 20%, ароми, сол, киселина (лимонска киселина), концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)], засладувач (сукралоза), средство против стврднување (силикон диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикирики, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Vanilla Cinnamon (Ванилин цимет)

Инулин 59%, млечен протеин остри (млечни протеини, компир скроб), ароми, сол, цимет 2,4%, засладувач (су-кралоза), средство против стврднување (силициум диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикирики, ракови, риба, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Coconut-White Chocolate, Salted Caramel, Strawberry, Vanilla-Cinnamon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Flavour Power, 160g Chocolate Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Flavour Power (Прашок за арома), 160g 690 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори