Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Zero Sauces, 350ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 390 ден.Current price is: 350 ден.

Без шеќер ✔ Без лактоза ✔ Без глутен ✔ Без масти ✔

Вкусни сосови на BioTech USA, без шеќер* – и без маснотии** со засладувачи.

Нето содржина: 350 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме производот BioTechUSA Zero Sauce?

 • Тој е без шеќер *
 • без лактоза *
 • без глутен *
 • без масти**
 • нискокалорични***

1Благодарение на неговата нискокалорична карактеристика, Zero Sauce може да се вклучи во различни диети. (ова ја има функцијата „безбедна за исхрана“ во HL, му припаѓа)

*Изјавите се однесуваат на производот.

** За нула сосот со вкус на кари, изјавата „со малку маснотии“ е вистинита. Ниско-масни: ≤1,5 g масти/100 ml производ.

***Изјавата не важи за верзии со вкус на сенф и кари!

Сенф, кечап, BBQ сос, прелив од лук и други… но не традиционално!

Знаеме дека се е повкусно со кечап или BBQ сос, но не ги истурате без размислување на вашите омилени оброци затоа што внимавате на внесот на шеќер, а исто така внимателно се справувате и со капките лук бидејќи може брзо да го достигнете максимумот од вашиот дневен внес на масти со нив.

Ако сакате вкусови, зачини, слатки и топли заедно, но би сакале да внимавате на вашата исхрана, сосот со шеќер*- и без маснотии** Zero Sou нуди одлична алтернатива за традиционалните сосови!

А ако копнеете по нешто слатко…

Пробајте го сирупот BioTech USA Zero Syrup со вкус на чоколадо, јагода и јаворов сируп истурен на вашата омилена палачинка, гранола, каша или протеински сладолед!

Како да го користите BioTechUSA Zero Sauce?

 • Ако барате вкусен, но без шеќер сос затоа што сакате повеќе од традиционалните.
 • Како прелив за салати.
 • Да се направат јадења со месо со маринада.
 • За зачинување на солени јадења.
 • За сендвичи.
 • За било што по ваш вкус.

Zero Sauce, како и секој друг производ на BioTechUSA, содржи безбедни, внимателно избрани состојки.

Употреба

Јадете го по ваш вкус со салата, сендвич или што и да посакате! Препорачана максимална количина: 15 ml (околу една лажица) производ. Добро протресете пред употреба.

Препорака за чување: По отворањето, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 2 недели. Не го замрзнувајте!

Состојки

Spicy Garlic

Вода, оцет, лук во прав (3%), сол, кршен црвен пипер (Capsicum annuum), модифициран компир скроб, жолчки од јајце од слободен опсег, цитрусни влакна (кора од лимон и лимета), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, гуаргум), сенф (мелено семе од синап, оцет, сол, арома), киселина (лимонска киселина), билки, зачини, боја (титаниум диоксид), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (сукралоза, сахарини), ароми, антиоксиданс (калциум динатриум ЕДТА).

Нутритивни вредности: вкус: Spicy Garlic
100 ml RI* (100ml)
Енергија 99 kJ/23 kcal <1%
Масти

– од кои заситни

<0,5 g

0,1 g

<1%

<1%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

3,9 g

<0,5 g

2%

<1%

Влакна 1,5 g **
Протеини 1,4 g 3%
Сол 1,8 g 31%

*Референтен внес на просечен возрасен./**Не е утврден РИ.
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml завршен производ.

BBQ

Вода, оцет, згуснувачи (целулоза, ксантанска гума, гуарска гума), сол, цитрусни влакна (од кора од лимон и лимета), тестенини од домати, киселина (лимонска киселина), арома на чад, боја (сулфитен амонијак карамел), конзерванс (калиум сорбат ), засладувач (сукралоза), арома.

Ketchup

Вода, оцет, тестенини од домати (3%), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, гуар), цитрусни влакна (од кора од лимон и лимета), сол, билки, киселина (млечна киселина, лимонска киселина), зачини (содржи коријандер) , црн морков (Daucuscarota ssp.) екстракт од корен, боја (каротини), конзерванс (калиум сорбат), засладувач (сукралоза), арома.

Thousand Island Dressing

Вода, оцет, згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, гуарска гума), цитрусни влакна (од кора од лимон и лимета), сол, тестенини од домати, билки, зачини, киселина (лимонска киселина), бои (титаниум диоксид, каротини), конзерванс ( калиум сорбат), засладувач (сукралоза), екстракт од корен од црн морков (Daucus carota ssp.).

Caesar Dressing

Вода, оцет, сол, згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, гуар гума), цитрусни влакна (од кора од лимон и лимета), билки, зачини, киселина (лимонска киселина), боја (титаниум диоксид), конзерванс (калиум сорбат), засладувач (сукралоза).

Sweet Chili

Вода, згуснувачи (ксантанска гума, целулозна гума, гуар), сол, оцет, киселина (лимонска киселина), мелено чили 0,5%, билки, зачини (содржи коријандер), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (сукралоза, сахарини), арома.

Curry

Вода, оцет, сол, згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, гуар), цитрусни влакна (кора од лимон и лимета), модифициран компир скроб, жолчка од јајце од слободен опсег, сенф (мелено семе од синап, оцет, сол, ароми) растителен прав, киселина (лимонска киселина), билки, зачини (содржи целер), бои (титаниум диоксид, каротини), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (сукралоза, сахарини), ароми, антиоксиданс (калциум динатриум EDTA).

Дополнителни информации

Вкусови

Barbeque, Ceasar Dressing, Curry, Ketchup, Sweet Chili, Thousand Island

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Zero Sauces Powerhouse Nutrition Macedonia
Гледате: BioTechUSA Zero Sauces, 350ml Original price was: 390 ден.Current price is: 350 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори