Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Protein Pudding, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

Без глутен ✔  Без палмино масло ✔

Гурмански десерт со казеин и протеини од сурутка. 29 g протеини по порција.

Нето содржина: 400g | 10 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Пудинг со целосен квалитет на протеин

Која е првата мисла што ви паѓа на памет кога ќе го слушнете зборот пудинг? Познатиот гурмански десерт кој прави да се чувствувате виновни уште по првиот залак. Сепак, ние веруваме дека вистинската функционална храна, како нашиот ПУДИНГ ПРОТЕИН, треба да содржи повеќе важна состојка, овој производ е богат со протеини. Со цел да се подобри хранливата вредност на нашиот спортски десерт, додадовме два екстра висококвалитетни извори на протеини (казеин и сурутка). Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, а воедно и за одржување на нормалните коски! Во оваа формула нема додаден шеќер!

Придобивки

  • промовира раст и заштита на мускулите
  • не содржи додаден шеќер
  • го одржува нормалното здравје на коските
  • одличен вкус

Употреба

Користете шејкер за да измешате 1 порција (40 g) прашок со 250 ml вода и енергично протресете додека не се згусне. Потоа истурете го во сад, земете лажица и јадете го после или наместо еден од вашите оброци. Разладениот пудинг е уште попријатен! Консумирајте во рок од 2 дена, чувајте на 4°C!

Состојки

Panna Cotta (Пана-Кота)

Калциум казеинат (млеко) 58% [Калциум казеинат (млеко), емулгатор: моно- и диглицериди на масни киселини], инстант протеин од сурутка (млеко) 24% [концентрат на протеин од сурутка (млеко: емциул) Соја)], полномасно млеко во прав, ароми, згуснувач (ксантанска гума), средство за желатинирање (карагенан), кварк прав (млеко), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К). Направено во фабрика за преработка на млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, кикирики, целер, риба и состојки од ракови!

Информации за алергени: Содржи соја, млеко или млечни производи

Информации за исхрана по порција (40g) РВ%
Енергија 632 kJ / 151 kcal 8%
Масти 2.0 g 3%
од кои заситени 1.4 g 7%
Јаглехидрати 3.4 g 1%
од кои шеќери 1.7 g 2%
Протеини 29 g 58%
Сол 0.27 g 4%

Double Chocolate (Дупло Чоколадо)

Калциум казеинат (млеко) 58% [Калциум казеинат (млеко), емулгатор: моно- и диглицериди на масни киселини], инстант протеин од сурутка (млеко) 24% [концентрат на протеин од сурутка (Емлецифиерс): )], полномасно млеко во прав какао во прав со намалена маснотија, згуснувач (ксантанска гума), агенс за желатинирање (карагенан), ароми, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К). Направено во фабрика за преработка на млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, кикирики, целер, риба и состојки од ракови!

Информации за алергени: Содржи соја, млеко или млечни производи

Информации за исхрана по порција (40g) РВ%
Енергија 602 kJ / 144 kcal 7%
Масти 1.9 g 3%
од кои заситени 0.8 g 4%
Јаглехидрати 1.7 g 1%
од кои шеќери 1.6 g 2%
Протеини 30 g 60%
Сол 0.04 g 1%

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** РВ не е одредено.

Рок на употреба

Консумирајте веднаш по подготовката или чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од еден ден.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition Proteinski Puding. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкусови

Double Chocolate, Panna Cotta

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition Protein Pudding 400g - Panna Cotta Suplementi Ishrana Powerhouse mk
Гледате: Scitec Nutrition Protein Pudding, 400g 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори