Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Taurine 900, (90 капсули)

Бренд:

490 ден

Таурин 900 е нутритивен производ кој ги зголемува физичките и менталните перформанси. Активната состојка во производот – таурин – има низа антикатаболички и психостимулирачки квалитети. Зголемена побарувачка за оваа супстанца е забележана кај поединци кои се справуваат со значителен физички и ментален напор, реконвалесценти и лица на намалена исхрана.

Нето содржина: 90 капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Тaurine 900 придобивки

  • Ги одложува симптомите на замор
  • Поддржува транспорт на креатин
  • Ја зголемува силата на организмот
  • Ја зголемува концентрацијата и издржливоста за време на тренингот
  • Се користеше суровина од кристална чистота
  • Спротивставува циркулаторни заболувања
  • Го намалува холестеролот во крвта

TREC TAURINE 900 содржи кристално чист таурин, кој ја поддржува физичката и менталната активност на телото. Оваа аминокиселина има силно антикатаболичко и психостимулативно дејство, особено при долготрајно вежбање или диети за намалување. Тауринот го зголемува балансот на азот во телото, го намалува разградувањето на мускулните протеини и се спротивставува на симптомите на замор и претренираност.

TREC TAURINE 900 помага да се зголеми ефикасноста и издржливоста на спортистите кои напорно тренираат, а исто така го зголемува транспортот на креатин и други хранливи материи до мускулните клетки.

Зголемената побарувачка за TREC TAURINE 900 се јавува кај луѓе со многу физички и ментален напор, реконвалесценти и луѓе на намалена диета.

Употреба

Една порција од производот = 1 капсула, испијте со 300 ml вода. Земете 3 капсули дневно помеѓу оброците.

Нутритивни вредности

Хранлива Вредност за 3 капсули % РВ *
Таурин 2700 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** РВ не е одредено.

Состојки

Таурин (87,4%); обвивка од капсула (желатин, пигменти: титаниум диоксид, железни оксиди и хидроксиди); средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Taurine 900 in capsules 90 caps. Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Trec Nutrition Taurine 900, (90 капсули) 490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори